18 Kasım 2018

Foursquare, MasterCard ve Visa ile Stratejik Ortaklık Anlaşması İmzaladı

visa-mastercardLokasyon bildirim bazlı sosyal ağ olan Foursquare, Visa ve MasterCard ile stratejik ortaklık anlaşması imzaladığını açıkladı. AdAge’in raporuna göre Foursquare anlaşma karşılığında Visa ve MasterCard’ın check-in servislerini ve kaynaklarını genişletiyor.

Foursquare, ödeme şirketleri aracılığıyla indirim sağlayan programı iki yıl önce American Express ortaklığıyla başlatmıştı. Check-in’in gerçekleştiği mekandan özel teklifler ve indirimler sunan programa Visa ve MasterCard gibi iki büyük firma daha katılınca gerçekleşecek toplam indirimin rakamları milyon dolarlara varabilir.

American Express’in birincil anlaşma sebebi, pazarlama ve promosyon stratejileri kapsamında gençlere yönelik vizyonlarını genişletmekti. Ancak, zamanla daha kazançlı, şirket açısından önemi yüksek bir anlaşma halini aldı.

Foursquare Ürün Yöneticisi Noah Weiss AdAge’e yaptığı açıklamada, şirket geleceğinin vizyon ve kaynak modelini oluşturan bir anlaşma imzaladıklarını belirtti.

Foursquare daha önce check-in analitikleri ve diğer detayları içeren özel bir sürüm teklif etmişti. Bu sürüm sayesinde markalar, tüketicilerin kendileriyle Foursquare üzerinden ne denli takip ettiklerini, ilgilerini anlamış oluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*