16 Kasım 2018

Foursquare Reklam Kapsamını Yerel Fırsat Reklamları ile Genişletiyor

Kuruluşunun ardından uzun bir süre boyunca gelir yöntemi sorgulanan ve herhangi bir kazanç kapısı olmadığından eleştirilere hedef olan Foursquare, geçtiğimiz Eylül ayında Groupon ile işbirliğine giderek yerel işletmelerin fırsatlarına yer veren ‘Explore’ bölümünü devreye sokmuştu.

Lokasyon bazlı mobil fırsatlarda gelecek gören firma, şimdi de yerel işletmelerle direk çalışarak Foursquare üyelerine check-in yaptıkları lokasyona yakın indirim fırsatlarını sunacak.

İşyerlerinin Foursquare üzerinde reklam verebilmelerine olanak tanıyan bu uygulamanın benzerini Facebook, ‘Facebook check-in deals’ adı altında firmalara sunmakta. Yerel işletmeler bu hizmet sayesinde farklı lokasyonları için oluşturdukları fırsatları reklam formatında Facebook üyelerine sunabiliyorlar.

Reklamların Foursquare tarafından halihazırda kullanılmakta olan ‘Explore’ hizmeti ile aynı algoritmayı kullanacağı belirtilirken, kullanıcıların daha önce check-in yaptığı mekanlar, günün saati ve bulundukları yerin reklam gösteriminde etkili olacağı açıklanıyor.

Lokasyon bazlı mobil fırsatlar ABD’de de tüm dünyayla beraber hızla gelişmeye devam ederken, bu hizmetin öncülerinden olan Foursquare, son zamanlarda pek çok teknoloji firmasının yaptığı gibi, hizmetini nakite dönüştirmenin farklı yollarını araştırıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*