16 Kasım 2018

Foursquare Yahoo’ya Satılmak Üzere

Marissa Mayer

Marissa Mayer

Daha geçtiğimiz günlerde Pinpoint adındaki reklam hizmetini tanıtan Foursquare, Twitter ile de yaptığı anlaşma sonucunda elini iyice güçlendirmiş bulunuyor. Marissa Mayer‘in yönetimindeki Yahoo‘nun Foursquare’i satın almak üzere olduğu, hatta anlaşmanın tamamlandığı ancak resmi açıklamanın beklendiği söylentileri, yeni reklam servisi ve Twitter anlaşmasının, satın alma öncesinde Foursquare’in piyasa değerini yükseltmek için yaptığı hamleler olduğu yönünde yorumlanması daha anlam kazanıyor. Anlaşmanın 900 milyon dolar olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, Foursquare’in doğru hamleler yapmış olduğu belli.

Yahoo, Foursquare’i satın aldıktan sonra kendi portföyünü ve piyasa değerini ciddi şekilde güçlendirmiş olacak. Tumblr‘ı da elinde bulunduran Yahoo’nun, tüm bu hizmetleri birleştirip birleştirmeyeceği ise henüz meçhul. Lokasyon bazlı bir sosyal ağa sahip olmak üzere olan Yahoo’nun bu teknolojiyi e-posta ve arama hizmetlerinde de kullanacağı konuşuluyor.

Anlaşmanın detayları hakkında henüz resmi bir bilgi yok. Ödemenin nakit mi yoksa hisse senedi olarak mı yapılacağı da bilinmiyor. Resmi kaynaklar dış basında böyle bir anlaşmanın varlığını yalanlıyorlar ancak Yahoo ve Foursquare’e yakın kaynaklar ise aslında anlaşmanın çoktan yapıldığını söylüyorlar.

Akıllardaki önemli sorulardan biri ise, Foursquare’in check-in uygulaması olan Swarm’a ne olacağı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*