18 Kasım 2018

Foursquare’de Yeni Dönem: Promoted Updates

Foursquare, hem tüketici hem de satıcıların deneyimlerini göz önünde bulundurarak, mobil uygulamasında bir dizi yeniliğe gidiyor. Bu yenilik ile Foursquare, e-ticaret girişimcilerine de büyük yarar sağlayacak olan “Promoted Updates” (Reklam Güncellemeleri) isimli yeni gelir modelini bugünden itibaren kullanıma açıyor.

Foursquare’in bu yeniliği uzun zamandır beklenen bir haberdi. Bugün deneme sürümü olarak yayınlanacak bu uygulama ile şirketler, Foursquare kullanıcılarına kampanyalar ya da ürünlerle ilgili haber vermek için mesaj atabilecekler. Bu yenilikler iki şekilde kullanılabilecek: İlk olarak reklam güncellemelerinde GAP, “yeni yoga pantolonlarımız geldi” diye bir reklam yapabilecek. İkinci olarak ise “ürüne özel indirim” uygulaması ile mesela Walgreens “Foursquare kullanıcılarına şampuanda 10 cent indirimimiz var” gibi bir duyuru yapabilecek.

Bu deneme sürümünde şimdilik aralarında GAP, Best Buy, Hilton, Walgreens ve daha küçük çaptaki Butter Lane ve Wichcraft gibi toplamda 20 şirket bulunuyor. Şirketler için iyi olan haber ise, şirketler Foursquare’e, bir kullanıcı o ürünle ilgili alışveriş yaptığı zaman para ödeyecek. Yani bu mesajın kaç kez okunduğu ya da bu reklamın kaç kişiye ulaştığı şirketin Foursquare’e ödeyeceği parayı etkilemiyor. Tüketiciler ne kadar çok o mağazaları tercih edip, promosyonu yapılan ürünleri satın alırsa şirketler ona göre Foursquare’e para ödeyecek.

Hem Foursquare’e hem de şirketlere oldukça iyi bir maddi getirisi olacak bu uygulamanın, Foursquare’deki tüm şirket ve kullanıclar için ne zaman kullanıma açılacağı ise hala açıklanmadı. Foursquare yönetimi, bu uygulamanın tam anlamıyla rayına oturmasından sonra, kusursuz işleyen bir sistem olarak tamamen kullanıma açmayı planlıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*