16 Aralık 2018

FourSquare Artık Para Kazanmak İstiyor

Kısa bir süre önce fırsat siteleri ile işbirliğine giderek kullanıcılarına günlük fırsatlar sunmaya başlayacağını belirten FourSquare, yaptığı bir açıklama ile bünyesinde bulunan markalara şimdiye kadar ücretsiz olarak sunduğu lokasyon bazlı promosyon hizmetlerini ücretli hale getirmeyi planladığını iletti.

Çok büyük bir kullanıcı kitlesi olduğu halde, her hangi bir gelir sistemi olmadığı için uzun süredir eleştirilen FourSquare, günlük fırsat siteleri anlaşmaları ile uygulaması üzerinden sattığı fırsatlardan komisyon alacağını açıkladıktan hemen sonra, yeni gelir yöntemi olarak şimdiye kadar ücretsiz sunduğu lokasyon bazlı indirim uygulamalarını paralı hale getireceğini ve marka kampanya ücretlerinin fiyatlarını arttırmayı planladıklarını belirtti.

FourSquare, üye sayısını iki katına çıkarmanın da yakın dönem planları arasında olduğunu iletti.

Günlük fırsat sitesi anlaşmalarının kapsamını geliştirmeyi ve yaygınlaştırmayı planladıklarını da ileten FourSquare konuşmacısı, yakın bir zamanda American Express ile bir işbirliğine gidip, LivingSocial fırsatlarını uygulaması üzerinden AmEx kartları ile satın alan üyelere indirim sağlamaya başlamıştı.

500.000’den fazla küçük ve orta ölçekli işletmenin uygulamaları ile müşterileri ile buluştuğunu belirten FourSquare konuşmacısı, günlük fırsat siteleri işbirliğinin FourSquare için uygun bir gelir kaynağı olacağını ekledi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Bence hatalı bir karar, fırsat siteleriyle işbirliğine gitmek yerine acaba açıkça rekabet edebilirlerdi. Amex’le işbirliği zaten rekabet etmek demek oluyor, ama bir yandan da fırsat siteleriyle de işbirliği yapıyorlar.. Böyle arada kararsız kalmış bir durumu görünüyor.

    Sanırım kendilerini “fırsat siteleri, amex, bankalar, ödeme sistemleri, operatörler” kim ne yaparsa yapsın bizi ilgilendirmez” şeklinde konumlandırmışlar. Kendilerini reklam/tanıtım platformu olarak düşünüyorlar. Hayırlısı olsun. 🙂

Fikrini söyle

*