16 Aralık 2018

Fransız JolieBox İngiltere’den Sonra İspanya’da

Ülkemizde sayısı hızla artan aylık kozmetik deneme boyları paket gönderim hizmeti, uluslararası sularda da başarıyla işleyen iş modellerinden.

2011 yılında Fransa’da kurulan ve ülkenin en büyük aylık kozmetik paket yollanım sitelerinden biri konumuna geln JolieBox, Aralık ayında önce 1 milyon euroluk yatırım almış, ardından da İngiltere’nin kozmetik paket yollanım sitesi Boudoir Privé‘yi belirtilmeyen bir miktara satın almıştı.

Aldığı yatırımın hızı ile büyüme hedeflerini arttıran JolieBox, bu kez de İspanyol pazarındaki benzeri Glamourum‘u satın aldığını açıkladı.

100’den fazla kozmetik ve güzellik firmasıyla ilişki içerisinde olduklarını belirten JolieBox yetkilileri, Glamourum satın alımının finansal verilerini paylaşmadılar.

Kuruluşundan bu güne ayık %50 büyüme hızına ulaştıklarını açıklayan JolieBox, on binlerce üyesi olduğunu da belirtirken, büyük Avrupa ülkeleri ile başladıkları genişleme politikasını ABD’ye yayılarak tamamlamayı planladıklarını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. bu da bir fikir icadina dayali yeni is modelidir birchbox.com’la baslayan. Fakat bunun klonlini diyelim ben bir ulkede ayni hizmeti sunmak icin kullanacak olursam herhangi bir legal sorun cikar mi acaba?
    cevap verebilirseniz sevinirim, tesekkurer

  2. Merhaba,
    Ülkemizde bu tarz hizmetlerin örneklerinin sayısı gitgide artıyor. Fakat legal anlamda herhangi bir bilgi vererek sizi yanıltmak istemem.
    Teşekkürler

Fikrini söyle

*