13 Kasım 2018

Fransızların Sadece %2’si “Facebook’tan Satın Alırım” Diyor

Facebook, Fransız tüketiciler için de tercih edilen bir alışveriş mecrası değil.

Markaların birçoğunun Facebook sayfalarını sadece müşterileri ile irtibata geçmek ve marka bilinirliğini arttırmak için kullandıkları yeni bir araştırma ile daha ortaya çıktı.

Fransa’da gerçekleştirilen bir konferansta konuşan Fevad Genel Müdürü Marc Lolivier, yaptıkları bir araştırma ile Fransız tüketicilerin sadece %2’sinin Facebook üzerinden satın almaya hazır olduklarının ortaya çıktığını açıkladı.

Fransa’da bulunan e-ticaret sitelerinin %93’ünün Facebook sayfalarının olduğuna değinen Lolivier, ülkelerinde 25 milyon Facebook kullanıcısının olduğunu, fakat henüz hala tüketicilerin bu sosyal mecrayı satın almak için kullanmaya hazır olmadıklarını açıkladı.

Lolivier, sosyal alışveriş ve sosyal mecralarda irtibata geçmenin özellikle online mağazaların büyümeleri için önemli olduğunu belirtirken, Fransa’daki online mağazaların çoğunun Facebook’u bir satış kanalı olarak gördüklerini, buna rağmen sosyal mecrayı direk satış yapmak yerine promosyonlarını tanıtmak için kullandıklarını ekledi.

Konferansta konuşma yapan marka müdürlerinin hemen hepsinin vardığı ortak nokta, Facebook’un markalar için Google gibi dikkatli kullanılması gereken bir mecra olduğu oldu. Fransızlar, Facebook üzerinden alışverişe henüz hazır değiller, ama marka değerini arttırmada ve web sitelerine trafik kazandırmada Facebook’un yararları firmalar tarafından anlaşılmış durumda.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*