16 Kasım 2018

Galata İş Melekleri’nden Melek Yatırımcılık Eğitimleri

Hazine Müsteşarlığı tarafından çıkarılan Bireysel Katılım Sermayesi Hakkında Yönetmelik ile birlikte akredite olan ilk Melek Yatırım Ağı Galata İş Melekleri, Melek Yatırımcılık Eğitimleri’ni hayata geçiriyor. 29 Eylül’de The Plaza Hotel’de gerçekleşecek olan 25 kişilik ilk eğitim için başvuruları almaya başlayan GBA, üç aşamalı bir eğitim programı ile Türkiye’deki girişimci ve melek yatırımcı kalitesini yükseltmeyi ve ekosistemdeki oyuncular için artı bir değer oluşturmayı hedefliyor.

Eğitmen ve 3TS Fon Yöneticisi Elbruz Yılmaz tarafından melek yatırımcılığın A’dan Z’ye anlatılacağı ilk eğitimde, Emre Kurttepeli, Nevzat Aydın, Fatih İşbecer, Melih Ödemiş ve Galata İş Melekleri Ağı Derneği’nin diğer yatırımcılarının da katılacağı bir panel ve jüri olarak yer alacağı bir girişimci sunumları oturumu (pitching session) da düzenlenecek.

Pekin & Pekin Hukuk Bürosu Kıdemli Ortağı Fırat Yalçın, melek yatırımcılığın hukuki boyutunu ele alırken, Hazine Müsteşarlığı ise Bireysel Katılım Yatırımcısı Lisansı’nın nasıl alınacağına dair bilgi vererek lisans sahibi olmanın yararlarını katılımcılara aktaracak.

Yatırımcı Buluşması (Investor Meetup) ve Mentor Clinic gibi sektörün yoğun ilgi gösterdiği etkinliklere bir yenisini daha ekleyen GBA, Hazine Müsteşarlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin iştirakçi olarak yer aldığı eğitimleri, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteği ile proje kapsamında gerçekleştiriliyor. Kişi başı katılım ücreti 1.000 TL olan ilk eğitimin programı ise şöyle:

08.30 – 09.00 Başlangıç

09.00 – 12.30 Melek Yatırımcı kimdir? Nasıl yatırım yapılır? Melek Yatırımcılığın stratejileri nelerdir? Başarılı bir Melek Yatırımcı nasıl olunur? Portföy Yönetimi’nin altın kuralları nelerdir? Dünyada ve Türkiye’de Melek Yatırımcılar nasıl para kazandılar?

12.30 – 13.30 Öğle Yemeği

13.30 – 14.30 Melek Yatırımcılıkta Hukuk

14.30 – 15.00 Melek Yatırımcılıkta Vergi Avantajı, BKS Yönetmeliği

15.00 – 15.15 Kahve Molası

15.15 – 16.00 Panel – GBA Meleklerinden Tavsiyeler – Nasıl yatırım yapıyorlar?

16.00 – 17.00 Girişimci Sunumları Oturumu (Pitching Session)

Melek yatırımcılar startup’lara nasıl yaklaşıyor?

17.00-17.30            Networking Cocktail

Başvuru için sedef.degirmenci@galatabusinessangels.com adresine mail atılabilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*