21 Kasım 2018

Galata İş Melekleri’nin Yeni Yatırım Ortağı Sophia

Türkiye’nin ilk aktif melek yatırımcı ağı olarak bilinen Galata İş Melekleri (GBA), Fransa merkezli melek yatırım ağı Sophia Business Angels (SBA) ve ABD merkezli melek yatırım ağı Houston Angel Network (HAN) ile işbirliği sözleşmesi imzaladı. Şirketler bu sözleşmeyle, Türkiye’deki girişimcileri güçlendirmeyi, yurtdışındaki yatırımcıları Türkiye’ye çekmeyi ve Türkiye’den çıkan yeni girişimlerin Avrupa veya Amerika’ya açılma sürecinde pazara girişlerini sağlamayı hedefliyor.

İşbirliği sözleşmesine göre taraflar, girişimlere ortak erişim ve yatırım imkânına sahip olacak. Yurtdışındaki yatırımcılar ile Türkiye’deki yatırımcılar arasında bir iletişim ağı kurmak ve melek yatırımcılık eğitimleri ile iş geliştirme konularında karşılıklı destek vermek de bu işbirliğinin amaçlarından biri.

“SBA ve HAN ile imzaladığımız protokolün Türkiye’deki girişimciler için önemli iş fırsatları yaratacağına ve ekosisteme büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz” diyen GBA Başkanı ve Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli, söz konusu işbirliğinin ayrıntılarıyla ilgili şunları söyledi: “İş ortaklığımızın temel hedefi, Türkiye’deki yaratıcı ve başarılı girişimcilerin Avrupa ve ABD’ye açılma süreçlerini hızlandırmak ve bu pazarlara girişlerini kolaylaştırmak. Bu sayede Türkiye’den çıkan girişimlerin küresel düzeyde görünürlüğünü artırabilmeyi ve dünya çapındaki yatırımcılarla gittikçe büyüyen bir iş ağı oluşturmayı umuyoruz. Dünyanın farklı coğrafyalarından gelen yatırımcılara kapılarını açan Fransa ve ABD’nin en önemli yatırım platformlarıyla başlattığımız bu ortaklık, yeni ekonominin Türkiye’de gelişmesine de yardımcı olacak.”Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*