12 Aralık 2018

Örnek Alınabilecek Gamification (Oyunlaştırma) Uygulamaları [Galeri]

Geçtiğimiz hafta son yıllarda markaların, kullanıcıları internet siteleri üzerinde daha etkin bir şekilde vakit geçirmeleri için başvurdukları “Gamification (oyunlaştırma)” yöntemi üzerinde durmuştuk. Türkçe’ye oyunlaştırma olarak çevrilen gamification’ı markalar çok farklı şekilde kullanabiliyorlar. Bu yazımızda da gamification kullanımlarından birkaçına yer veriyoruz.

BestBuy’ın Cityville'de yer alması

Picture 1 of 10

71 milyon kişinin Facebook üzerinden oynadığı Cityville, Ağustos 2011'de ilk kez gerçek bir markanın oyunda yer almasına izin verdi. BestBuy ile anlaşan Zynga, bir hafta boyunca kullanıcılarının şehirlerine BestBuy mağazası açmalarına izin verdi. Oyunda daha önce mağazalar sadece jenerik isimleriyle (fırın, market vb) yer alıyordu; ancak BestBuy'ın oyuna 1 hafta boyunca dahil olmasıyla beraber kullanıcıların bir markaya kendi şehirlerinde yer vermek istedikleri de görülmeye başladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. umut der ki:

    Sinan Bey,

    BestBuy’ın Cityville’de yer alması gamification örneği değil advergaming örneği olabilir. iki kavram genelde karıştırılmaktadır. diğer örnekler gamification için güzel örnekler olmuş. elinize sağlık.

Fikrini söyle

*