16 Aralık 2018

Gap 2014’te 2 Milyar Dolarlık Online Satış Hedefliyor

Gap Inc Online Satış Yöneticisi Toby Lenk, firmanın 2014 yılına kadar 2 milyar dolarlık online satış rakamına ulaşmayı hedeflediğini belirtti.

2011 sonu itibarı ile online satışlarının 1,5 milyar doları bulacağını belirten Lenk, hedefledikleri artışı yakalamak için bütün markaları için farklı stratejileri olduğunu ekledi.

Öncelikle online satın alınan ürünlerin mağazalardan temin edilmesi hizmetini yaygınlaştıracaklarını belirten online alışveriş yöneticisi, şu an bu hizmetin 25 Banana Republic mağazasında yapılabildiğini, bu rakamı bu senenin sonuna kadar 270 Banana Republic mağazasına yükseltmeyi planladıkları bilgisini paylaştı. Mağazadan temin hizmetinin 2012 yılı içerisinde bir Gap markası olan Old Navy‘lerde de geçerli kılınacağı Lenk tarafından belirtildi.

2010 yılında 1,3 milyar dolarlık online satış rakamı gerçekleştiren Gap Inc, mobil yatırımlarının geri dönüşünden de memnun olduklarını iletti.

Gap, aynı zamanda şu an sadece online hizmet sunan PiperLime markasını offline olarak da hizmete sunmayı hedeflediğini belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*