19 Kasım 2018

GAP, Online Satışlarını Daha da Artıracak Çalışmalara Başladı

gap1_MKMetz_03-13-2012
Geçtiğimiz Nisan ayında online satışlarını artırmak için internetten ayırtıp mağazadan satın alma uygulamasına geçen GAP, önümüzdeki yıllarda online satışlarını daha da artırmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde 4 yıl aradan sonra tekrar TV reklamlarıyla kullanıcıların karşısına çıkan şirket, 2016’da online satışlarını 1 milyar dolar daha artırmak için çalışmalara başladı.

Önümüzdeki üç yıl boyunca 1000 yeni mağaza açmayı ve satış rakamlarına 1 milyar dolar daha eklemek istediklerini belirten GAP CEO’sy Glenn Murphy, yıllık %27’lik bir büyüme oranı yakaladıklarını ve bu büyüme oranıyla, bu isteklerinin gerçekleşme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu belirtiyor.

Geçtiğimiz yıl 1,92 milyar dolarlık online satış rakamına ulaşan GAP’ın bir önceki yıl ki satışları 1,56 milyar dolar seviyelerindeydi ve bu da şirketin satışlarında bir yıl içinde %23,5’lik bir artış olduğunu gösteriyor.

GAP online satışlarını artırmak için geçtiğimiz Nisan ayında tanıttığı internetten ayır, mağazadan satın al uygulamasından yararlanmak istiyor. Bu uygulamada kullanıcılar internetten istedikleri ürünü ayırtabiliyor ve kendilerine en yakın olan GAP mağazasına giderek ürünlerini orada satın alabiliyorlardı. GAP bu ürünleri 24 saat boyunca bir giyinme kabininde ya da kasada tutuyor ve kullanıcı doğrudan bu ürünleri satın alabiliyor.

Bunun yanı sıra sitede kullanıcıların önceki alışverişlerine dayanarak kişiselleştirme üzerine de yoğunlaşacak olan şirket, aynı zamanda mağazalardan ürün gönderimi de yaparak online satışları artırmaya çalışacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*