18 Kasım 2018

Garanti Bankası, Türkiye’nin Kadın Girişimcisini Seçiyor

kadın girişimciler yarışmasıİlki 2008 yılında gerçekleştirilen Türkiye Kadın Girişimcileri Yarışması‘nın 2013 yılı başvuruları başladı. Garanti Bankası‘na ait Ekonomist Dergisi ve Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİDER) işbirliğiyle düzenlenen yarışmanın amacı, Türkiye’deki kadınların girişimci ruhunu ortaya çıkarmak.

Bu sene 6.sı düzenlenecek olan yarışma, ”Türkiye’nin Kadın Girişimcisi”, ”Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci”, Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci” ve ”Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi” kategorilerini içeriyor. 31 Mayıs‘ta sona erecek başvurular sonrası 18 Eylül‘de yapılacak törenle, kazananlar açıklanacak. Yarışmanın jürisi ise, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımıcısı Nafiz Karadere, Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M.Rauf Ateş, Türkiye Kadın Girişimcileri Derneği Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Türktan ve 2012 yılı kadın girişimcisi seçilen Nurcan Özdemir‘den oluşuyor.

Türkiye’de yaşayıp firmasına hakim ortak olan ve firmasını cirosu 40 milyon TL‘nin altında olan her kadın girişimcinin başvuruda bulunabileceği yarışmada girişimciler; risk alma ve cesaretli olma, etkin müşteri ilişkileri yönetimi, pazarlama faaliyetlerindeki farklılaşma, finansal yapı, bulunduğu yörenin ekonomisine katkıda bulunarak fark yaratma, çevreye duyarlı, sosyal bir soruna yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler getirmiş olma gibi kriterler kapsamında değerlendirilecek.

Türkiye’nin Kadın Girişimcisi” kategorisi birincisinin 20.000 diğer kategorilerin 15’er bin TL ile ödüllendireleceği yarışmada ayrıca tüm kategori birincilerine 1 yıl ücretsiz KAGİDER üyeliği ve yine 1 yıl Ekonomist, Elele ve Capital dergileri ücretsiz aboneliği sağlanacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*