15 Kasım 2018

GastroClub: Yılda 1.500 TL’lik Tasarruf Sağlayan Yeme İçme Kulubü

Kimileri için yeme içme bir ihtiyaçtan çok, bir keyif olarak algılanır. Sırf yemek yemek için değil, bir restorana keyif yapmak, sohbet etmek, atmosferin tadını çıkartmak için gidiyorsanız, şehrin farklı noktalarındaki restoranlara ya da sürekli gittiğiniz, tanıdık simaları göreceğiniz mekanları sık sık ziyaret ediyorsunuz demektir.

Biri Boğaziçi, biri Galatasaray Üniversitesinden mezun olan iki kadın girişimci Elif Günday ve Gizem Oral Kutman’ın beraber kurduğu GastroClub da yemek yemeyi bir aktivite haline dönüştürmüş ve damak tadına önem veren kullanıcılar için şehrin farklı restoranlarında ayrıcalıklar sağlayan bir yeme içme kulübü hizmeti vermekte. GastroClub kart ile kullanıcılara restoran indirimlerinden özel şoföre, mekanlarda size özel yapılan sürprizlerden renkli partilere kadar birçok farklı imkan sunan şirket, şu an 100’ün üzerinde mekan ile çalışıyor.

GastroClub kart sadece kart sahibine bir indirim sağlamıyor. Arkadaşlarınız, aileniz veya bir iş toplantısı için bir araya geldiğinizde tüm masanın hesabını öderken bu karttan istifade edebiliyor ve tüm masanın hesabını öderken %10-25 arasında değişen oranlarda indirim kazanabiliyorsunuz. Bu kartın yıllık ücretini ödeyip satın alıyorsunuz ve sonrasında bu kartı üye restoranların her birinde dilediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz. Kartların kişiye özel olarak hazırlandığını, kartın üzerinde satın alan kişinin isminin bulunduğunu da belirtmek gerekiyor.

Elif Günday ve Gizem Oral Kutman

Bunun yanında özel şoför servislerinde de indirim sunan şirket, alkol tüketeceğiniz akşamlarda ilk seferde %50, sonraki kullanımlarda da %20 indirimli olarak özel şoför hizmeti de sağlıyor. Özel şoför sizin kendi aracınızla hizmet veriyor ve sizi yemek boyunca bekleyip evinize bırakıyor, dilerseniz mekanda kaldığınız süre boyunca da size katılacak yakınlarınızın mekana getirilmesini talep edebiliyorsunuz.

GastroClub’ın internet sayfasından üye restoranlar hakkında bilgilere ulaşabiliyor, kampanyanları, indirimleri ve etkinlikleri de takip edebiliyorsunuz. Kartınızı kullanmadan önce GastroClub’ın sayfasından gideceğiniz restoranın ne gibi hizmetler sunduğuna da göz atmanızda fayda var.

GastroClub kartla yılda ortalama 1500 TL tasarruf yapılabiliyor.

Tüm dünyada 20 milyon kişinin yeme içme sektöründe uygulanan sadakat sistemlerinden yararlandığını söyleyen girişimin kurucuları, ilk yılın sonunda 50 bin kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini de belirtiyorlar.

GastroClub kartın yıllık üyelik ücreti ise 120 TL. Grup olarak 3-4 kez bir yemeğe gidildiğinde kart bedelinin çıkartabileceğini söyleyen firma, ayda birkaç kez 40 TL civarında para harcayan kullanıcıların bu kartla bir yılda 1500 TL civarında tasarruf sağlayabileceklerini de sözlerine ekliyor. Şu an için sadece İstanbul’daki restoranların dahi olduğu sisteme, önümüzdeki dönemlerde Ankara, İzmir ve yaz döneminde de Bodrum, Antalya ve Çeşme bu sisteme dahil olacak.

Sistem henüz yeni olsa da, şimdiden et restoranları, balıkçılar, Uzak Doğu mutfağından İtalyan mutfağına kadar birçok farklı mekan yeme içme tutkunlarının hizmetine sunulmuş durumda. Bunun yanında kadın girişimcilerin de sektöre adım atmaları hem sektör için iyi hem de girişim yapmak isteyen kadınlara cesaret verebilecek bir gelişme olarak değerlendirebiliriz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*