17 Kasım 2018

Gece Gönderilen E-Postaların Geri Dönüşümü Daha Fazla

Emailingİş dünyasının vazgeçilmez bir parçasıdır e-posta iletişimi. Aynı zamanda e-ticaret sitelerininin de en önemli pazarlama kanallarından biridir. Experian CheetahMail‘in Amerikalı tüketiciler üzerinden yaptığı araştırma, şu ana kadar gönderilen e-postaların zamanlaması konusunda biraz şüphe duyurabilir. Araştırmaya göre, tüketiciler gece okudukları mailleri okumaya ve mailde yer alan adresi ziyaret etmeye daha eğilimli oluyor. Ayrıca gece kontrol ettikleri maillerde satın almaya yönelik tutumları da daha yüksek oluyor.

Gece gönderilen e-postaların daha az etkileşim göstereceği düşünülse de, 2012 4. çeyreğini kapsayan araştırma gösteriyor ki kullanıcılar, gelen kutularına akşam 8 sabah 4 arası gelen e-postalarla daha çok ilgileniyorlar.

Rapora göre, akşam 8 sabah 4 arası gönderilen mesajların spam veya çöp kutusuna gitme ihtimali daha düşük. Kullanıcılar, okudukları mailin içerdiği linki ziyaret ettikten sonra vardıkları adres eğer bir e-ticaret sitesiyse, günün diğer zamanlarına göre daha fazla sipariş veriyorlar. Sipariş için harcadıkları miktar da yine günün diğer vakitleri açısından daha yüksek oluyor. Tüketiciler, gün içinde gelen mailler üzerinden ortalama 22 cent harcarken, gece gelen e-posta başına harcanan rakam ise 48 cent.

E-postaların haftanın hangi gün atılması gerektiği konusunda da fikir veren araştırmaya göre; Pazartesi, tüketicilerin en çok harcama yaptıkları gün olarak göze çarpıyor. Cuma ise, mesajda yer alan sitenin e-posta aracılığıyla en çok ziyaret edildiği gün şeklinde dikkat çekiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. o halde artık bize uyku yok.

  2. Aslında ülkemiz açısından da düşünülürse hemen hemen aynı durum geçerli çünkü insanlar gündüz iş güç derken her şeyi bir düzene koymuştur. Ve gece boşalan bu düzeni doldurmaya da devreye biz e-ticaret siteleri giriyoruz. Eğer ilgi çekici ve karşıdakini cezbedecek bir ürünle karşılaştırırsak alışveriş yapması zaten an meselesidir. Yazınız için teşekkürler bilgilenmiş oldum bende bu arada.

Fikrini söyle

*