21 Kasım 2018

Gençler İçin E-Posta Pazarlama Hala Yaşayan Bir Kanal

Milenyum kuşağının online perakendeciler ile yalnızca sosyal ağlar üzerinden etkileşime geçtiğini sanıyorsanız, tekrar düşünün. RapidCampaign tarafından yapılan araştırma sizi haksız çıkartabilir.

İngiltere’de 2000 kullanıcı ile yapılan araştırma sonuçlarına göre promosyon ve indirimler konusunda sosyal medyanın çekiciliği azalırken, geleneksel medyanınki artıyor.

Laura Laamanen

Laura Laamanen

Facebook, Instagram veya Twitter‘a nazaran milenyum kuşağı önce e-postayı, ardından da perakendecinin internet sitesini tercih ediyor. RapidCampaign’in CMO’su Laura LaamanenGenç nesillerin Facebook’a bir iletişim platformu olarak bakması giderek azalıyor. Bu nesil, promosyon ve indirim takibini, satın alma işlemini gerçekleştireceği platforma en yakın yerlerde yapıyor, yani doğrudan perakendecinin internet sitesinde” diyor.

Araştırma ayrıca e-postanın yok olmaktan çok uzak olduğunu da ortaya koyuyor. Araştırmaya katılan kitlenin % 76’sı bir perakendecinin tekliflerini e-posta aracılığı ile öğrenmek istediklerini belirtirken, % 23’ü perakendecinin kendi sitesinden öğrenmek istiyor.

Esas sürpriz olan istatistik, markanın sahip olduğu internet sitesi kanalının %34 oran ile en çok 18-24 yaş arası, yasal harcama yapma hakkı olan en genç kuşak tarafından tercih edilmesi. Bu oran yaş grubu yükseldikçe e-postanın lehine azalıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Neden hala gencler icin 🙂

  2. E-posta pazarlama bana eskisi gibi gerçekçi geiyor ve dönüşümlerininde günden güne düştüğünü düşünmekteyim. Kendimden örnek vermek gerekirse beklediğim yerler haricinde gelen e-postaları direk siliyorum hatta bazı bankaların mesajları “güvenlidir şeklindeki” yeşil barlı ikonlarda gelmekte fakat benim o banka ile müşteri ilişkim 5 yıl önce bitmiş. Ben buradan gelen mesajları “kimlik avı dolandırıcısı” olarak işaretliyorum.

Fikrini söyle

*