18 Kasım 2018

Gerçekler, Yalanlar ve Çağrışımın Gücü

Houston Üniversitesi tarafından yapılan yeni bir araştırma, çağrışımın, ikna etmeye çalışmaktan çok daha güçlü sonuçlar verdiğini kanıtlar nitelikte. Çekici bir çıkar içeren kavram ile ilgili kelimeleri bir üründe kullanmanız, hiçbir müşteri ikna çalışması yapmasanız bile, ürünü doğrudan müşterinin gözünde daha çekici kılıyor.

Araştırmayı yapan Doktor Temple Northup, sağlıklı yiyecek kavramını çağrıştıran kelimeleri incelemiş (organik, tam buğday, taze vb.) ve bu kelimeleri ürünün tanımına eklediğiniz zaman, ürünün tercih edilirliğini büyük ölçüde arttırdığını fark etmiş. Müşteriler, çağrışımla karar veriyorlar, ikna etmeye çalışmakla değil.

Buradan çıkartılacak ders, müşterilerinizi bir ürünü almaya ikna etmeye çalışmak yerine, çağrışımın gücünü kullanın. Olumlu ve popüler olan kelimeleri (veya duyguları, renkleri, formları vb.) belirleyip, insanların fayda sağlayabilecekleri bir çekirdek fikir etrafından toplayın. Bunu da ürün tanıtım veya tanımında belirtin. Sonra da satışlarınızdaki artışı seyredin.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*