21 Kasım 2018

Tüketicilerin Arabalarını Kiralayabildiği Online Portal Getaround 3.4 Milyon Dolar Yatırım Aldı

2009 Temmuzunda San Francisco’da hizmet vermeye başlayan, tüketicilerin arabalarını diledikleri fiyata site üyelerine kiralamalarına olanak tanıyan online portal Getaround, 3.4 milyon dolarlık yatırım aldı.

Netflix kurucusu Marc Randolph, WordPress‘ten Matt Mullenweg, Powerset kurucusu Barney Pell, Redpoint Ventures gibi yatırımcılar tarafından desteklenen yatırımın, beklenen yatırım miktarının neredeyse 3 katına ulaştığı belirtildi.

Şirket kurucularından Sam Zaid, sitenin tanıtımının Mayıs ayında gerçekleştirildiğini, o günden itibaren on binlerce kullanıcı ve araba sahibinin siteye kayıt olarak hizmetlerinden yararlanmaya başladıklarını belirtti.

Sitede arabalarını kiralayan 5000 adet kullanıcı olduğunu belirten Zaid, bu kesimin yılda 6000 ile 10.000 dolar arasında bir kazanç sağladıklarını iletti.

Site üzerinden arabalarını kiralamaya başlayan kullanıcıların, araba ödemelerini de bu sayede daha rahat tamamlayabildikleri ekleyen Zaid, iPhone uygulamalarının bulunduğunu, bu şekilde mobil kullanım olanakları ile site üyelerinin işlerini oldukça kolaylaştırdıklarını belirtti.

Getaround ABD’de şimdilik güney sahil kesimi, doğu sahil kesimi ve San Francisco’da hizmet sunuyor. Site üzerinden yapılan her kiralama işleminde %40 komisyon alan firma, komisyon karşılığında yol destek, sigorta ve diğer destek hizmetlerini sunuyor.

Zaid, kısa bir süre içerisinde Seattle ve Portland’da hizmete başlayacaklarını da ekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*