17 Kasım 2018

Getir’den Genç Yazılımcıya Kariyer Sağlayan Kodlama Maratonu

getir-hackaton-kod-kodlama-yazılım-yazılımcı-girişim-girişimci-eticaret

Türkiye’nin atılgan girişimlerinden Getir’in yetenekli gençlere iş imkanı sağlama amacıyla düzenlediği hackathon’a başvurular başladı. Getir Hackathon 19-21 Şubat tarihleri arasında şirketin Etiler Ofisinde gerçekleştirilecek.

Yüzlerce ürünü istenilen noktaya ortalama 10 dakika içinde getiren ve 7/24 hizmet veren akıllı telefon uygulaması Getir, 48 saat sürecek bir hackathon’a imza atıyor.

Yaratıcılığı ödüllendiriyor

“On demand delivery” yani kullanıcı taleplerine göre anında alışveriş konusunda oluşturulacak olan yaratıcı yazılım fikirleri ve mobil uygulamaların yarışacağı hackathon’a başvurular 17 Şubat Çarşamba günü sona erecek. Kod geliştiricileri hackathon’a bireysel veya takım olarak katılabilecek ve en iyi on demand delivery projesini üretip büyük ödülü kazanmak için yarışacak.

Yarışmacılar projelerini Backend Node.js, MongoDB ve Redis gibi formatlarda hazırlayacak ve Frontend tarafında iOS / Android mobil uygulama geliştirecekler. Ayrıca her ekibin Hackathon süresince Getir yazılım ekibinden birer mentoru olacak. Etkinliğe destek verecek jüri üyeleri ise Getir ve BiTaksi Kurucusu Nazım Salur, Fortune Türkiye Teknoloji Yazarı Kerem Özdemir, Webrazzi Ürün Yöneticisi ve Yazarı Erman Taylan, Getir CTO’su Doğan Dalyan, Getir Teknik Ürün Yöneticisi Halid Özsoy, BiTaksi Stratejik Planlama Grup Müdürü Altan Açıkgöz yer alıyor.

Kazanan takım 3000 TL değerindeki hediye çekinin sahibi olacak. Ayrıca ikinciye 2000 TL, üçüncü olan gruba ise 1000 TL’lik hediye çekleri verilecek. Ayrıca dereceye bakılmaksızın yetenekli katılımcılara Getir tarafından iş teklifi yapılacak.

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*