21 Kasım 2018

İsrail Merkezli Taksi Çağırma Uygulaması GetTaxi $20 Milyon Yatırımla New York’a Açılıyor

2010 yılında İsrail’de kurulmuş olan taksi çağırma mobil uygulaması GetTaxi, 20 milyon dolarlık yeni yatırımı ile New York’a açılıyor.

İsrail, Rusya ve İngiltere’de faaliyet gösteren uygulama, ABD’ye ilk adımını taksi bulma ve çağırma konusunda oldukça zorlu olan New York ile yapmayı planlıyor.

Uber başta olmak üzere benzer uygulamalardan şehirde bulunan sarı taksileri de ağlarına ekleyerek, müşterilerine 7/24 müşteri hizmeti sunarak ve taksi paylaşımı uygulamasını da kullanıcılarına önererek ayrışacaklarını belirten GetTaxi, yeni yatırımı ile bu güne kadar aldığı yatırım miktarını 31 milyon dolara yükseltmiş bulunuyor.

Uzun yıllar bankacılık yapmış olan Çin asıllı Jing Wang Herman’ı CEO’su ve ilk çalışanı olarak New York ekibini oluşturmak üzere işe alan GetTaxi, bu seçimini Herman’ın taksiciliğe özel ilgisi ve New York taksi ehliyeti olmasından dolayı yapmış.

Mobil uygulaması ile kullanıcılarının bulundukları yerlere taksi çağırabileceklerini ve ödemelerini uygulamaya tanımladıkları kredi kartlarıyla gerçekleştirebileceklerini açıklayan Herman, aynı uygulama ve kredi kartı ile uygulamanın bulunduğu her ülkede bu hizmetten yararlanılabileceğini ekliyor.

Uygulama aynı zamanda kullanıcılara kendileri için yönlendirilen taksi sürücüsü ve aracı hakkında bilgi verirken, uygulama sahiplerinin sürücüleri puanlamalarını ve uygulamayı kullandıkça hava yollarında olduğu gibi mil kazanmalarını sağlıyor.

Uygulamanın yayına başlayacağını açıkladığı ülkeler arasında Almanya, İtalya, İspanve ve Fransa da bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*