19 Kasım 2018

Gilt %10 Çalışanı ile Beraber Çalışanlarının Ücretsiz Atıştırmalıklarını da Azalttı

Gilt Groupe, her ne kadar nakit akışı sıkıntılarını inkar etse de, son gerçeleştirdiği hareket ile private shopping firmalarının da aynı fırsat sektöründe sık sık dile getirildiği gibi zorluklar yaşıyor olabilecekleri soru işaretlerini kafalarda uyandırdı.

Geçtiğimiz hafta Gilt Taste’in kapanacağı, Jetsetter ve Gilt City’nin birleşeceği dedikoduları üzerine, bunların doğru olmadığını belirterek sadece %5 ile %6 arasında bir oranda çalışan işten çıkarımı yapacaklarını belirten Gilt, belirttiği rakamın oldukça üzerinde; %10 oranında çalışanının işine son verdi.

Firma her ne kadar bu çeyreğin sonunda çalışan sayısının işçi çıkarımı öncesinden daha yukarıda olacağını öne sürse de, işçi çıkarımlarının yanı sıra yaptığı ofis giderleri kesintileri ile maddi sıkıntı söylentilerini kuvvetlendirdi.

Gilt’in çalışanlarına sunduğu ücretsiz atıştırmalık ürünlerde kesinti yaptığı belirtilirken, firmanın meyve, yoğurt, soda, peynir, kek ve çikolata gibi ürün alışverişlerini %10 oranında azalttığı bilgisi paylaşıldı.

ABD’de private shopping sektörünün en büyük oyuncularından olan Gilt’in maddi sıkıntı yaşıyor olabileceği şimdiye kadar sektörde hiç dile getirilmemişti. Aksine bu güne kadar gerçekleştirdiği satın alımlar ve farklı hizmet eklemeleri ile sürekli gündemde olan firma, yeni yeni duyulmaya başlayan olumsuz haberlerle açılımlarında çok mu hızlı ilerlediği sorusunu ister istemez akıllara getirdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*