15 Kasım 2018

Private Shopping Devi Gilt Groupe $138 Milyon Yatırım Aldı

ABD Private Shopping devi Gilt Groupe 138 milyon dolar yatırım aldı. Yeni yatırımın, satın alımlar, firmanın yayına çıkarmayı planladığı yeni hizmet kategorileri ve var olan kategorilerde büyüme planları için kullanılacağı belirtildi.

Yatırımın kaynağı Gilt Groupe’nin var olan yatırımcıları SOFTBANK Group, General Atlantik, Matrix Partners ve yeni yatırımcılar Goldman Sachs, New Enterprise Associates, Draper Fisher Jurvetson Growth, Pinnacle Ventures, TriplePoint Capital ve Eastward Capital olarak belirtildi.

Japon telekomünikasyon, internet ve medya holdingi SOFTBANK Group’un 62,5 milyon dolarlık yatırım desteğine ek olarak, Gilt Groupe’nin Japonya’daki hizmetlerini genişletmek adına ortak girişim oluşturarak Gilt Group Japonya‘nın %50 hisselerine ortak oldu. Diğer yatırımcıların toplamda 75,5 milyon dolarlık yatırım desteği verdikleri belirtildi.

Gilt Groupe CEO’su Kevin Ryan “İş alanlarımızı ve sunduğumuz kategorileri geliştirmek adına, aldığımız bu yatırım bizleri çok heyecanlandırıyor.” dedi.

Gelecek aylarda Gilt Groupe’un yeni bir gurme yemek sitesi ve online erkek giyim sitesi yayına sokmaya hazırlandığı sektörde bilinen haberler arasında.

Gilt Groupe Kasım 2007’de bayan giyim ve aksesuar üzerine private shopping sunarak hizmete başlamıştı. Firma şu an ev ürünleri (Gilt Home), çocuk (Gilt Children), erkek giyim (Gilt Man), tatil/seyahat (Jetsetter), yerel fırsatlar (Gilt City) ve Japonya’nın en büyük private shopping sitesi (Gilt Groupe Japan) olmak üzere pek çok alanda hizmet veriyor.

Gilt Groupe kurulduğu Kasım 2007’den beri 240 milyon dolarlık yatırım aldı.

SOFTBANK Group CEO’su Masayoshi Son, sağlayacakları internet teknolojisi ve Gilt Groupe’nin yenilikçi bakış açısı ile Japonya’da hızla gelişeceklerine inandıklarını iletti. Gilt Japonya’nın CEO’su Peter Glusker ise Gilt Groupe’nin çok kısa bir zaman içerisinde Japonya’nın en büyük private shopping sitesi haline geldiğini, aynı zamanda Gilt City Japan’in hizmete girmesiyle günlük fırsat alanında da ilerlemeye devam ettiklerini ve yeni işbirliği sayesinde SOFTBANK’ın teknolojik altyapısı ile Japonya’daki ilerlemelerinin hızlanacağına inandıklarını belirtti.

Gilt Groupe Japan, www.gilt.jp, Mart 2009’da yayına girdi. Site Japonya’nın en büyük private shopping sitesi ve 600.000’in üzerinde üyesi bulunuyorSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] Private Shopping Devi Gilt Groupe $138 Milyon Yatırım Aldı […]

Fikrini söyle

*