11 Aralık 2018

Gilt Groupe BuyWithMe’yi Satın Mı Alıyor?

ABD fırsat devi Gilt Groupe‘nin, 2009 yılında kurulan ve bu sene içerisine 6 farklı firmayı bünyesine katarak dikkatleri üzerine çeken BuyWithMe‘yi satın alacağı ABD fırsat piyasasında dolanan söylentilerden.

Sene başından beri birçok firmayı bünyesine katarak büyümeye çalıştığı belirtilen BuyWithMe’nin satın alımlarının başarısız olduğu, bu nedenle maddi sıkıntılar içerisine girerek çalışanlarının neredeyse yarısını işten çıkarmak zorunda kaldığı belirtiliyor.

1 Kasım itibarı ile Gilt bünyesine katılacağı belirtilen BuyWithMe’nin geriye kalan çalışanlarının da işten çıkarılacağı iletiliyor. Sadece üst düzey yönetimden birkaç kişinin, firmanın email listesinin ve teknolojik altyapısının Gilt bünyesinde kalacağı bilgisi paylaşılıyor.

Bu yıl içerisinde son olarak San Francisco merkezli fırsat sitesi TownHog‘u bünyesine katan BuyWithMe, sene başından beri New York fırsat sitesi Scoop St., Chicago fırsat sitesi DealADayOnline, San Francisco fırsat sitesi Swoop, sadakat programı firmaları Edhance ve LocalTwist‘i satın almıştı.

Gilt Groupe yetkilileri henüz konu hakkında herhangi bir yorumda bulunmadılar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*