13 Aralık 2018

Gilt Groupe E-Maillerinin Yarısı Mobil Cihazlardan Okunuyor

ABD’nin en büyük private shopping sitelerinden bir tanesi olan Gilt, yoğun pazarlama çalışmaları ve bu çalışmaların geri dönüşleri üzerinde yaptığı araştırmalarla private shopping sektörü için yararlı veriler oluşturuyor.

Gilt Groupe tarafından yollanılan e-maillerin yarısının mobil cihazlardan açıldığını açıklayan Gilt Pazarlama Başkan Yardımcısı Jessica Harley, haftasonlarında mobil satışlarının %73 arttığını da ifade ediyor.

Müşterilerinin gece saatlerinde ve muhtemelen alkolün etkisi ile daha fazla alışveriş yaptıklarını farkederek akşam 9’da gönderilen e-mail kampanyalarını başlatan firma, haftaiçleri akşam 9’dan gece yarısına kadar yapılan alışverişlerin ise, bu hizmetlerinin akabinde %48 arttığını ekliyor.

Direct Marketing Association tarafından düzenlenen Email Evolution Conference (Email değerlendirme konferansı) esnasında bir konuşma yapan Harley, e-mail pazarlama çalışmalarının çok detaylı analiz edildiklerini belirterek, gelecek adımlarını hep bu analizler doğrultusunda attıklarını paylaşıyor.

Harley, 2011 senesi içerisinde gönderilen e-maillerine gelen tıklama oranlarının ve e-mail cirolarının azaldığını açıklayarak, bunun sebebinin e-maili gören tüketicilerin mobil uygulamalarına tıklayarak alışverişlerini uygulama üzerinden yapmaları olduğunu fark ettiklerini belirtiyor.

E-mail üzerinden gelen kazançlarının, toplam satışlarının %25’ine denk geldiğini ifade eden Harley, e-maillere tıklayan kesimin %45’inin aynı gün alışveriş yaptıklarını da açıklıyor.

Gilt Groupe yetkilisi, kazançlarının %10’unun ise kişiselleştirilmiş e-mailleri üzerinden geldiğini, günlük e-mail formatlarının yaklaşık 2500 farklı versiyonu olduğunu, kişiselleştirilmiş e-mailler üzerinden gelen kazancın, standart e-maillerin 2 ile 5 katı arasında fazla kazanç sağladığını ekleyerek konuşmasına son veriyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*