14 Kasım 2018

Gilt Groupe Haftaya %5 – %6 Oranında Çalışanını İşten Çıkaracak

Kısa sürede aralarında gurme yemek, seyahat, şehir fırsatları, ev ürünleri de olmak üzere pekçok farklı dalda private shopping ve online satış hizmeti sunmaya başlayan Gilt‘in gelecek haftalarda işçi sayısını %5 ile %6 arasında azaltmayı planladığı ABD private shopping sektöründe en çok konuşulan haberler arasında.

BetaBeat’te yayınlanan bir haber bir anda tüm dikkatleri Gilt Groupe üzerine topladı. Haberde firmanın gurme sitesi Gilt Taste’i kapatacağı, seyahat hizmeti Jetsetter ve şehir fırsatı sitesi Gilt City’i ise birleştireceği öne sürülüyordu.

Bu iddiaların hepsini yalanlayan Gilt, yaklaşık 50 çalışanını işten çıkaracaklarını fakat sitelerinin hiçbirini kapatmayacaklarını belirtti.

Yaklaşık 900 çalışanı olan Gilt’e yakın bir kaynak, kurulum aşamasında gerekli olan çalışan sayısının sistem kurulduktan sonra gerekli olmadığını, işten çıkarılmaların bu nedenle yaşanacağını açıkladı.

2012’nin son çeyreği ya da 2013 başında halka açılacağının sinyallerini veren private shopping devi, Mart ayı itibarı ile çalışan sayısının şu ankinden daha yukarıda olacağını öngördüklerini belirtirken, firmanın bu işten çıkarmaları pozitif nakit akışını sağlamak adına yaptığı kaynaklar tarafından belirtildi.

İşten çıkarılmaların BetaBeat haberinde belirtilen alanlarda, yani Gilt Taste ve Gilt City’de olacağı firma yetkilerince paylaşılırken, yine de bu rakamın BetaBeat haberinde belirtilen 170 işten çıkarmaya yaklaşmayacağı eklendi.

Kasım ayında fırsat sitesi BuyWithMe’yi Gilt City bünyesine katarak 190 çalışanlık şirketin 25 çalışanını Gilt City’de çalışmak üzere işe alan Gilt Groupe, firmanın Gilt City entegrasyonunun sağlandığını, artık bu kadar çalışana ihtiyaçlarının kalmadığını da açıkladı.

Oldukça dikkat çekici büyüme hızına rağmen pozitif nakit akışını henüz sağlamamış olan Gilt Groupe’nin BetaBeat tarafından belirtildiği gibi departman kapatma mı, yoksa eleman işten çıkarma mı yapacağını gelecek günler gösterecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] birleşeceği dedikoduları üzerine, bunların doğru olmadığını belirterek sadece %5 ile %6 arasında bir oranda çalışan işten çıkarımı yapacaklarını belirten Gilt, belirttiği rakamın oldukça üzerinde; %10 oranında […]

Fikrini söyle

*