12 Aralık 2018

Gilt Groupe Üyelerine Sosyal Medya Performanslarına Göre İndirim Sunacak

Gilt Groupe, yine farklı bir yenilikle adından söz ettirecek gibi görünüyor.

Twitter, Facebook, Google+, LinkedIn ve Foursquare’deki etkinliklerine ve takipçi kitlelerine göre kullanıcılara belirli skorlar veren Klout ile işbirliğine giden firma, üyelerine Klout skorlarına göre ek indirimler sunacağını açıkladı.

Bugün itibarı ile yayına sokulacak olan uygulamada, Gilt kullanıcılarından yüksek Klout skorlarına sahip olanlar, firmalar tarafından belirlenen tutarlarda indirimler alabilecekler.

İlk etapta bugünden itibaren 10 Marta kadar devam eden indirimlerden her gün farklı Klout skorlu kullanıcılar yararlanabilecek. Bugün Klout skoru 20’ye kadar olan üyelerine %20 indirim sunan Gilt, 10 Martta Klout skoru 81 ile 100 arasında değişen kullanıcılarına 100 dolara kadar olmak üzere %100 indirim sunmayı planladığını açıklıyor.

Bunun yanı sıra Gilt’in satış yaptığı kadın, erkek, bebek, yemek ve ev ürünleri gibi kategorilerde Klout skoru yüksek sosyal medya guruları arasından seçim yapan firmalar, bu kişilerden kategori bazlı özel bir satış oluşturulması konusunda da yardım alarak, 7 Mart tarihinde başlamak üzere 36 saat sürecek bir satış da oluşturdular.

Gilt Başkanı Andy Page, Klout ile gerçekleştirdikleri işbirliği ile sosyal medyada etkin üyelerini ödüllendirerek, bu kişilerin markalara yarar sağlamaları için çabaladıklarını belirtiyor. Markalar ve tüketiciler arasındaki sosyal iletişimi arttırmanın Gilt için önemine de değinen Page, Klout’un sunduğu hizmetlerin bu anlamda onlara yarar sağlayacağına inandıklarını ekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*