14 Aralık 2018

Gilt Groupe’dan Gilt Taste Gurme Yemek Sitesi

Gilt Groupe kolaylıkla bulunamayan ya da çoğu zaman sadece aşçıların ulaşabildiği gurme yemek malzemelerinin ve yemeklerinin satılacağı, farklı yemek tariflerinin paylaşılacağı Gilt Taste gurme yemek sitesinin deneme yayınını başlattı.

Gilt Groupe’nin diğer sitelerinin aksine, Gilt Taste, günlük fırsat ya da private shopping sitesi olmayacak. Gilt Taste’de zor bulunan ve oldukça pahalı et ürünlerinden, deniz mahsüllerine; süt ve süt ürünlerinden konserve ürünlere kadar birçok farklı ve lüks ürün yer alacak. Siteden alışveriş yapabilmek için üye olmak da gerekmeyecek.

Gourmet Magazine‘in eski Editörü ve aynı zamanda eski The New York Times restaurant kritiği Ruth Reichl’ın editör danışman olarak yer alacağı web sitesinde, zor bulunan, özel ürünlerle ilgili makaleler ve her yerde rastlanmayan yemek tarifleri yer alacak.

Gilt Groupe, Mayıs ayı başında 138 milyon dolar yatırım aldığını açıklamıştı. Bu yatırım ile beraber, kurulduğu Kasım 2007’den beri firmanın aldığı yatırım 240 milyon dolara ulaşmıştı.

Amerika genelinde çok iyi tanınan yemek yazarları ve aşçıların da makalelerinin yer alacağı web sitesi hedef kitlesini yemeğe önem veren ve el yapımı, özel üretim yiyecek ürünlerini tercih eden gurmeler olarak belirtiyor. Gilt Taste fiyat aralığı ve ürün kalitesi olarak kendisini ‘lüks bir marka’ olarak tanımlıyor.

Gilt Taste çikolata, şarküteri ürünleri, havyar, Afgan mezeleri gibi etnik yiyecekler ve toplanır toplanmaz kargolanacak istakoz gibi ürünler de satacak.

Gilt Groupe, bayan giyim private shopping hizmeti ile başladığı online ticaret sektöründe geldiği nokta ile rakiplerine örnek olabilecek konumda. Sürekli farklı alanlardaki iş eksikliklerini araştırarak, gerek genel gerekse Gilt Taste gibi niş alanlara odaklanarak, doğru pazarı hedeflemeyi bildikten sonra online ticarette sınır olmadığının kanıtı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*