13 Kasım 2018

Growth Hacking Günü: Girişimciler Ciz.io MeetUp’da Buluştu!

Cizio-cizio_meetup-girişimci-eticaretGirişimcilerin iş modellerini planlamak amacıyla kullandıkları, Türkiye’nin en hızlı büyüyen bağımsız girişimci platformu Ciz.io; girişimcileri ve alanında uzman isimleri Ciz.io MeetUp etkinliğinde bir araya getirdi.

Dijital Stüdyo tarafından organize edilen ve Workinton Levent 199’da düzenlenen etkinliğe Ciz.io kullanıcıları oldukça yoğun bir ilgi gösterdi. Birçok seminer ve 9 ayrı workshop’dan oluşan Ciz.io MeetUp’da, girişimciler İninal ve Radore kurucu yöneticilerinden yaşanmış girişim hikayeleri ve yatırımcının özellikle nelere baktığı üzerine bilgiler aldılar.

Başar Kaya’nın devlet hibe ve teşvikleri hakkında aktardığı bilgilerle son bulan seminerlerin ardından öğleden sonraki seanslarda, doğru iş modeli oluştururken faydalı olabilecek tüm ana taktikleri içeren workshop’lar ile güne devam edildi. Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi Koordinatörü Burak Yaman’ın yalın kanvas yaratımı sürecini ve Startup Bootcamp Koordinatörü Çiğdem Toraman’ın ise yatırımcı sunumu hazırlamanın inceliklerini anlattığı uygulamalı workshoplar büyük bir ilgi ile gerçekleşti.

Özellikle, “yaratıcı problem çözme teknikleri” üzerine püf noktalar ve alanında tecrübeli isimlerden Yavuz Cingitaş’ın “fikrini doğrulatma yöntemleri” en çok takip edilen konular arasında yer aldı. Ayrıca, “girişimci” ve “girişimcilik” tanımları üzerinde durulan etkinlikte; inovasyon yapmanın, fikirleri doğrulatmaktan geçtiği; girişimciliğin küçük olan ve öyle kalmak isteyen firmaları değil, büyümek isteyen firmaları ilgilendirdiği üzerinde duruldu.

İlgili yazı: Optimizely’nin UX alanında ilk Türk çözüm ortağı SHERPA oldu

Cizio-cizio_meetup-girişimci-eticaret

Girişimciler için bilgi ve deneyim dolu bir gün

Bugün itibarıyla 3 bin’in üzerinde girişimci kullanıcıya sahip Ciz.io Kurucu Başkanı Yakup Bayrak “girişimci dostu girişimleri” ve etkinlikler ile ilgili olarak şunları söyledi; “Ciz.io 2015 yılında kullanıcı bazında aylık %11’lik bir büyüme ile ilerledi. Sistemde şu anda yaratılmış 1.750 iş fikri yer alıyor. Hedefimiz, 2016 sonuna kadar 10 bin girişimcinin serüveninde yola çıkış noktası olarak konumlanmak, en değerli ve kolay kullanılabilir girişimcilik araç setini kullanıcılarımıza sunabilmek ve yatırımcı ekosistemi için rafine ve zengin bir girişimci veri tabanı sunabilmektir. Kullanıcılarımızın Ciz.io Meet Up etkinliğine gösterdiği bu büyük ilgi bizi hem çok mutlu hem de çok daha motive etti. Ciz.io ekosistemini kullanıcılarımızdan gelen yoğun talepler doğrultusunda bilgi ve deneyim dolu etkinlikler ile bir araya getirmeye devam edeceğiz.”

Girişimciler ve şirketlerden gelen yoğun talepler üzerine ikincisinin gerçekleştirilmesi planlanan Ciz.io Meet Up’ın sponsorları arasında; Girişim Destek Ofisi Sponsoru olarak Koç İnkübasyon Merkezi ve Startup Bootcamp İstanbul, Hizmet Çözümleri Sponsoru olarak Radore, Sendloop ve Mobutik.com, İletişim Sponsoru olarak Dijitalajanslar.com ve Yeme İçme Sponsoru olarak Meal Box yer aldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*