15 Kasım 2018

Girişimciler ve İş Dünyasındakiler İçin Olmazsa Olmaz 22 Uygulama

Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımıza girmesiyle beraber yapılan işler de bilgisayardan bu mobil cihazlara taşınmaya başladı. Taşınabilir olmaları sebebiyle, herhangi bir yerdeyken dahi bilgisayar başında yapılabilecek işlerin bu cihazlarla yapılabilmesi veya işleri takip edebilmek için bu cihazların önemi sürekli artıyor.

Son yılların en gözde meslekleri arasına giren mobil uygulama geliştiricileri de akıllı telefon ve tablet kullanıcıları için çeşitli uygulamalar sunarak, hayatlarını kolaylaştıracak alternatifler sunuyor. Bu uygulamaların popülerliğinin artmasıyla beraber artık çok bir okyanusa dönüşen uygulama sektöründe iyi ve kullanışlı uygulamalar bulabilmek bazen oldukça zorlaşıyor. Bu faktörlerin yanına bir de ücretli veya ücretsiz uygulama ayrımının girmesiyle beraber kullanıcılar seçim yapmakta kimi zaman zorlanabiliyorlar.

İş dünyasının çalışanları ve tabii ki girişimciler için de bu uygulamaların oldukça önemli bir yeri var. Zaman planlaması yapıp, yolda, kafede, restoranda ya da gidilen bir toplantıda bu uygulamalardan yararlanmak isteyen mobil kullanıcılar için en kullanışlı mobil uygulamaların bir derlemesini yaptık.

Finans Uygulamaları

Finans Uygulamaları

Mint.com

Mint, banka hesapları, giderler, gelirler, bütçe ve yatırım gibi finansal hesaplamalar yapabileceğiniz bir uygulama. 8 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan ücretsiz uygulama ile kredi kartı ve banka hesaplarınızı düzenleyebilir ve yaptığınız harcamaları ve gelirlerinizi görüp, ödeme planlarınızı çıkartabilirsiniz.
Bu uygulama Android ve iOS içi kullanılabilir durumda.

HomeBudget

HomeBudget da başka bir finans ve hesap uygulaması. Banka hesaplarınızı, harcamalarınızı, kredi kartı harcamalarını, bütçeniz ve gelirlerinizi kaydedip aylık periyotlarda bütçeniz ve gelir dağılımınızı görebildiğiniz gibi kişilere yapacağınız harcamalar ve faturalarınızı da belirleyip, harcamalarınızın planını çıkartabilirsiniz.

HomeBudget uygulamasının ücretsiz bir sürümü var; fakat bu sürümde limitli bir harcama planı çıkartabiliyorsunuz. Tam sürümün fiyatı ise 5,99 dolar.

Android ve iOS cihazlarda bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bloomberg/Mynet/CNBC-e Finans

İş hayatının olmazsa olmazları arasında yer alan ekonomi haberleri ve borsa takibi için de Bloomberg, Mynet ve CNBC-e’nin finans uygulamalarını takip edebilirsiniz.

Bloomberg Finance Android, iOS ve Blackberry ile uyumlu ve ücretsiz.

Mynet Finans Android ve iOS cihazlarla uyumlu ve ücretsiz.

CNBC-e Finans Android ve iOS cihazlarla uyumlu ve ücretsiz

Not alma uygulamaları

Not alma uygulamaları

Catch

Yeni fikirler ve yapılacaklar listesine ekleneceklerin ne zaman akla geleceği belli olmuyor ve günlük hayatın temposundan eğer not alınmazsa bunlar unutulabiliyor. Catch ile internet bağlantınız olsa da olmasa da notlar alabiliyorsunuz. Sesli veya yazılı notların yanı sıra, fotoğrafta kaydedebildiğiniz bu uygulamada aldığınız notları iş arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz. Notlarınızı güvende tutmak için de uygulamaya isterseniz 4 haneli bir PIN kodu koyabilirsiniz.

Ücretisiz olan bu uygulamayı Android ve iOS cihazlarda kullanabilirsiniz.

Paper by Fifty Three

Apple’ın Tasarım Ödülünü kazanmış bir uygulama olan Paper ile iPad’iniz üzerinden çizim yapabiliyorsunuz. Dijital bir eskiz defteri özelliği taşıyan bu uygulamayı ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz; fakat uygulama geldiğinde sadece bir tane fırça seçeneği geliyor. Diğerlerini satın alarak kullanabiliyorsunuz. Eğer işiniz çizim ve tasarım üzerineyse göz atmanızda yarar var.

Uygulama sadece iPad üzerinden kullanılabiliyor.

Clear

Yine sadece iOS odaklı bir uygulama olan Clear ile yapılacaklar listesi tutabilir ve bu listeleri mobil cihazlarınızın tümüyle senkronize ederken iMac’inize de senkronize edebilirsiniz. Yapılacaklar listenizde tamamlanmış olan görevleri de parmağınızı kaydırarak listeden kaldırabilirsiniz.

iOS cihazlar için 1,99 dolarlık bir ücreti varken iMac için 9,99 dolarlık bir ücret gerekiyor.

Google Keep

Google’ın geçtiğimiz günlerde kullanıcılara sunduğu Google Keep ile sesli ve yazılı notlar alabilir, fotoğraflarınızı kayededebilir, tamamlanmış hatırlatıcılarınızı listelerden kolaylıkla silebilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulamadaki notlarınızı internet üzerinden drive.google.com/keep adresinden de senkronize edip, düzenleyebilirsiniz.

Google Keep şu an sadece Android işletim sistemli telefonlarda çalışıyor.

Google Goggles

Google Goggles uygulaması bir artırılmış gerçeklik uygulaması ve bir nesnenin resmini çektiğiniz zaman bu fotoğraflarla ilgili mobil uygulama üzerinden arama yapabiliyorsunuz. Çok ilginizi çeken bir nesne görüp ne olduğunu bilmediğinizde ya da o nesneyle ilgili bir fikir aklınıza geldiğinde, bu uygulama üzerinden onu tarayıp, üzerinde bir araştırma yapabilirsiniz.

Ücretsiz olan bu uygulama Android ve iOS cihazlarla uyumlu.

Cloud On

Cloud On ile mobil cihazlarınız üzerinden Microsoft Office programlarını bilgisayardaki görünümleriyle çalıştırabilirsiniz. Word, Power Point ve Excel’deki dosyalarınız üzerinde değişiklik yapmak veya erişmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Box, Dropbox ve Google Drive ile uyumlu olan bu uygulamaya, bulut hesaplarınız üzerinden dosya taşıyabilirsiniz.

Android ve iOS‘ta çalışan bu uygulama aynı zamanda ücretsiz.

Save2PDF

Mobil cihaz üzerinde aldığınız notları PDF ortamına aktarmak için oldukça güzel bir uygulama. iPad ve iPhone üzerinden kullanılabilen Save2PDF ücretli bir uygulama. iPad fiyatı 5,99 dolar olan uygulama iPhone‘da ise 4,99 dolar.

Depolama ve Saklama Uygulamaları

Depolama uygulamaları
Bulut teknolojilerin gelişmesiyle beraber, bu uygulamalar mobil cihazlarla uyumlu hale geliyor. Kullanıcıların ücretsiz olarak erişebilecekleri depolama ve saklama uygulamalarının başında Box, Dropbox, Google Drive ve Yandex.Disk geliyor. Bulut hesaplarınız üzerindeki belgelerinize bu uygulamalar aracılığıyla mobil cihazlarınızdan da ulaşabilirsiniz.

Box, Android ve iOS uygulamalarını buradan indirebilirsiniz.

Dropbox, Android ve iOS uygulamalarını buradan indirebilirsiniz.

GoogleDrive, Android ve iOS uygulamalarını buradan indirebilirsiniz.

Yandex.Disk, Android ve iOS uygulamalarını buradan indirebilirsiniz.

Haber/Okuma Uygulamaları

Okuma Uygulamaları

Flipboard

Ücretsiz bir uygulama olan Flipboard’da ilgi alanlarınıza göre bir okuma listesi ayarlayabildiğiniz gibi, Google Reader hesabınızı da bu uygulamaya aktarabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarını da Flipboard’a bağladığınız zaman buradaki içerik akışlarını bir magazin tadında takip edebilirsiniz.

Bu uygulama Android ve iOS için kullanılabilir durumda.

Feedly

Google Reader’ın Temmuz 2013’te kapanacağıyla ilgili çıkan haberlerden sonra RSS uygulamalarına olan yoğunluk giderek artıyor. Feedly’de bu haberden sonra oldukça popüler olan uygulamalar arasında yer alıyor. Ücretsiz bir uygulama olan Feedly’yi isterseniz magazin görünümlü olan arayüzüyle isterseniz RSS kullanır gibi liste görünümüyle kullanabilirsiniz.

Android ve iOS cihazlarda bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Pocket

Pocket üzerinde hem online hem de offline olarak makale okuyup saklayabiliyorsunuz. Wi-Fi ve 3G internet bağlantısının olmadığı zamanlarda Pocket’a kaydettiğiniz makaleleri offline olarak okuyabiliyorsunuz. İnternet üzerinde gezinirken gördüğünüz; fakat vakit bulamadığınız için bakamadığınız yazı, video ve benzeri içerikleri Pocket’a kaydederek dilediğiniz zaman inceleyebilirsiniz. Akıllı telefon, tablet ve PC üzerine Pocket’ı kurduğunuzda eş zamanlı olarak tüm cihazlarınızda bu uygulama güncelleniyor ve tüm cihazlarınızdan seçtiğiniz içeriklere ulaşabiliyorsunuz.

Android ve iOS cihazlarda bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

İş yönetim uygulamaları

İş Yönetim Uygulamaları
Home Office ya da dışarıdan iş alanlar için bu uygulamalar oldukça etkili. İş verenler, yapılan işlerin takibini bu uygulamalar üzerinden takip ederken, aynı zamanda çalışanlara yeni görevler atayabilir, görevler üzerinde değişiklik ve eklemeler yapabilirler. Bu uygulamalar da yapılan işin ne kadar süre aldığı gibi ekstra bilgiler sayesinde işlerin ne kadar sürede biteceği ve bu işlerin nasıl ücretlendireleceği hesaplanabilir. Çeşitli uygulamalar bu hizmetleri internet üzerinden de sunuyor. İş yönetim uygulamaları arasında en popüler olanlar ise Basecamp, TeamworkPM ve HighRise bulunuyor.

Basecamp iOS uygulamalarını buradan indirebilirsiniz. Android uygulaması bulunmuyor fakat mobil cihazlarınızın internet tarayıcısı üzerinden Basecamp’i kullanabilirsiniz.

TeamworkPm Android ve iOS uygulamalarını buradan indirebilirsiniz.

HighRise iOS uygulamalarını buradan indirebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. 22sini de indirdim teşekkürler paylaşım için

Fikrini söyle

*