13 Kasım 2018

Girişimcilik Nedir? [eMikrofon]

eMikrofon 6. BölümEticaretMag ekibi, elde mikrofon, omuzda kamera ile sokağa inmeye ve bir anda belirerek sorularıyla sizi sıkıştırmaya devam ediyor. Henüz başladığımız üniversite turları kapsamında bu hafta Marmara Üniversitesi‘ni ziyaret ettik ve üniversite öğrencilerine girişimciliğin ne olduğunu sorduk.

Girişimcilik çok basit anlamıyla “kişinin kendi işini kurması durumu” olarak ifade edilebilir ancak kavram hakkında bahsedilebilecek o kadar farklı noktalar var ki birden fazla doğru tanım olduğunu söylemek de mümkün. Yapılan araştırmalara göre ülkemizdeki çalışan kesimin yüzde 85’inin kendi işini kurmayı hayal ettiği, yüzde 11’inin ise e-ticarete atılmak istediği belirtiliyor. Her ay birkaç tane birden düzenlenen girişimcilik konulu konferans ve eğitimler de bu isteği kanıtlar nitelikte.

Her ne kadar birçok sektör profesyoneli 1 milyon TL’nin aşağısında sermaye ile bu işe artık girişilemeyeceğini iddia etse de geçtiğimiz günlerde okuyucularımıza duyurduğumuz İncir ve Sopsy gibi yenilikçi yerli girişimler rüzgarı tersine döndürebilecek potansiyele sahipler.

Neyse ki Türk girişimcilerden, bilhassa yeni başlayanlardan umutluyuz. Onlar girişimlerinde başarılı olmak için kulak vermeleri, izlemeleri, okumaları ve öğrenmeleri gereken çok şey olduğunu biliyorlar ve buna göre hareket ediyorlar.

Biz en iyisi lafı fazla uzatmadan sizi Marmara Üniversitesi Özel Bölümü olan “Girişimcilik Nedir?” başlıklı eMikrofon programımıza davet edelim. Bakalım gençler girişimcilik hakkında ne düşünüyorlar, ne biliyorlar?Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Uygun BODUR der ki:

    Girişimcilik sefaletle başlayan, kurtlar imparatorluğunda destanlar yazma şansı yakaladığın bir kahramanlıktır.

  2. Şirket sahibi Olmadan, Ürün tedariği ile uğraşmadan, Sermaye harcamadan, Riske girmeden, Tedarik ve lojistik problemleri ile uğraşmadan kendi e-ticaret sitenize ve pazarlama ağınıza sahip olmak için bize ulaşmanız yeterli olacaktır.
    Arkadaşlar Kasım 2013′ten itibaren e-ticaret yapmaktayım. Profesyonel bir ekip ile çalışmaktayım sizler de dahil olmak isterseniz mail ile iletişime geçebilirsiniz.

    mail: info@alisverisbulutu.com

Fikrini söyle

*