15 Kasım 2018

Girişimcilikte Doğru Ortak Bulmanın En Güvenli 3 Yolu

Eticaret-paraşüt-muhasebe-ön_muhasebe-eticaret_muhasebe (2)Küçük ve orta ölçekli işletmeler için bulut tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt‘ün Kurucu Ortağı Sean X. Yu, girişimciler için doğru ortağı bulmanın püf noktalarını paylaşıyor.

İş hayalinizi hayata geçirdiniz veya geçirmeyi umuyorsunuz. Peki, bu zorlu yolculukta yanınızda kimler olacak ya da biri olmalı mı?

Bir işi kurmak da büyütmek kolay değil. Pek çok işi gerçekleştirmek, farklı yetenek ve becerilere sahip insanların bir arada çalışmasını gerektiriyor. İstatistiklere göre en başarılı startuplar 2-3 ortakla kurulan girişimler. Sadece stresi paylaşmak bile ortaklarınızın olması için önemli bir neden. İşte ortaklara neden ihtiyaç olunduğu konusunda ikna olmayanlar için fikirlerini değiştirebilecek nedenler!

İlgili yazı: Girişimcilik Psikolojisi ve Startupları Başarıya Ulaştıran 4 Sır

1. Kendi zayıf ve güçlü yönlerinizi iyi tanımlayın ki sizi kimin tamamlayacağını bilin

Ortaklarınızla birlikte çalışırken doğal akış içinde uyumu yakalayın ve ortak bir hedefe kitlenin. Silikon Vadisi’ni kendinize örnek alıp, girişimcilerle ilgili her şeyi araştırarak öğrenebilirsiniz. Rollerinizi her bir ortağın güçlü yönlerine göre belirleyerek daha çok iş çıkarabilirsiniz. Birbirinizin fikirleri üzerine çalışarak herkesin diğerlerinden bir şeyler öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

2. Ekibinizin birlikte çalışma becerisini test edin, aranızda doğal bir uyum olduğundan emin olun

İyi bir ekip kurmanın birinci kuralı bu ekibin unsurlarını seçebileceğiniz geniş bir sosyal çevrenizin olması. Eğer iyi bir çevreye sahipseniz, iyi ve başarılı insanlarla çalışırsınız. Ben girişimcilik serüvenimde tanıştığım insanların büyük faydasını gördüm, fakat sadece bu yeterli değil. Ekibinizle ya da ekibinize katacağınız yeni arkadaşınızla işe koyulmadan önce küçük de olsa mutlaka bir proje üzerinde çalışın.

3. Toplantılara, konferanslara, etkinliklere katılın ve harika insanlara tanışarak çevre yapın

Farkı yaratanın doğru ekip olduğuna inanın. Eğer başarılı bir takım kurmak istiyorsanız ilk işiniz doğru ortakları bulmak olmalı. Network çalışmalarınıza küçük işletme sahipleri ve girişimciler için her ay düzenlediğimiz ücretsiz eğitimlere katılarak başlayabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*