14 Kasım 2018

Girişimciye Can Simidi: Tek Tıkla 50 bin $ Tasarruf [Araştırma]

Asseco 1

Uluslararası araştırma şirketi Aberdeen Group tarafından yapılan “Gider Analizi” araştırmasına göre, gider analizi çözümünü kullanan büyük işletmeler ve girişimciler yüzde 12, küçük işletmeler yüzde 9 oranında tasarruf sağlıyor.

Araştırmaya katılan yöneticilerin yüzde 88’i, gider analizi yönetim süreçlerini “yüksek öncelikli proje” olarak değerlendiriyor. Gartner tarafından yapılan araştırmaya göreyse gider yönetimini manüel gerçekleştiren işletmeler yılda 150 bin dolar kaybediyor. Otomatize edilmiş gider yönetimi yıllık 50 bin dolar tasarruf sağlıyor.

CEO’ların yüzde 88’i istiyor

Hızlı değişim gösteren ekonomik koşullar, yatırımların geciken geri dönüşleri ve öngörülemeyen gider kalemleri kurumların gelir-gider dengesini doğrudan etkiliyor.  Güçlü ve dengeli mali yapılara sahip olmayı ve tasarruf yoluyla rekabet ile kârlılıkta öne çıkmayı hedefleyen kurumlar ihtiyaca özel gider çözümleri yazılımı kullanıyor. Asseco SEE, Fidelity® çözümü kurumsal varlık ve gider yönetimini optimal seviyede sağlıyor. Çözüm sayesinde işletmeler gider kalemlerini doğru yönetiyor, tasarruf sağlıyor ve yoğun rekabet ortamında karlılığını koruyor.

İşletmeler gider analizi ile yüzde 12 tasarruf sağlıyor

Aberdeen Group tarafından gerçekleştirilen “Gider Analizi” araştırmasına göre, gider analizi yöntemlerini kullanan büyük işletmeler yüzde 12, küçük işletmeler ise yüzde 9 oranında tasarruf elde ediyor. Araştırmaya katılan yöneticilerin yüzde 88’i gider analizi yönetim süreçlerini “yüksek öncelikli proje” olarak değerlendiriyor.

Söz konusu işletmelerin yüzde 46’sı gider analizini iş süreçlerini destekleyen kritik kurumsal uygulamalar olarak kullanıyor. Satın alma ve ERP sistemlerinden alınan düşük kaliteli raporların karar alma süreçlerini olumsuz etkilemesi, işletmelerin gider analizi çözümünü tercih etmesine neden oluyor.

Asseco 3

Gider yönetimi ile hızlı ve doğru karar alma

Kurumsal varlık ve gider yönetimi, şirketlere yoğun rekabet koşullarında avantaj sağlıyor. Yeni tasarruf avantajlarının yakalanmasına olanak sağlayan gider yönetimi çözümü, yönetim kararlarının doğruluk yüzdesini artırıyor. Varlık ve gider yönetimini iş süreçlerine entegre eden işletmeler diğer kurumlara oranla yüzde 33 daha iyi gider kalemi yönetimi, yüzde 21 daha iyi tedarikçi analizi ve yüzde 11 daha iyi gider görünürlüğü sağlıyor.

Sık seyahat edenlere mobil çözüm

Mobilitenin her geçen gün yaygınlaştığı günümüzde Asseco SEE Fidelity® kurumlara zaman ve mekândan bağımsız yönetim ve karar alma platformu sunuyor. Sahada çalışanlar ve tedarikçiler ihtiyaç duyulan kritik bilgilere anında erişebiliyorlar. Böylece kritik kararlar ve onaylar zamanında verilerek mali kayıpların önüne geçiliyor.

asseco 2

İhtiyaca özel ve esnek gider yönetimi

Asseco SEE, Fidelity® çözümü ile kurumların varlık, satın alma ve gider yaşam döngülerine katma değer sağlıyor. Fidelity kurum ihtiyaçları doğrultusunda ölçeklenebilecek şekilde esnek ve modüler bir yapı sunuyor. İşletmeler 500’den fazla özel fonksiyon ile deneyimlenmiş en iyi iş uygulamalarını, esnek ve ihtiyaçları doğrultusunda özelleşebilen bir altyapı ile çok kısa sürelerde kendi sistemlerine uygulayabiliyor ve yatırımlarının geri dönüşünü sağlayabiliyor.

CEO’ların can simidi

Fidelity®, varlık ve gider yönetimi için temel uygulamalar olan satın alma yönetimi, tedarikçi sözleşmeleri yönetimi ve varlık yaşam döngüsü yönetimini tek bir çatı altında bir araya getiriyor. Ayrıca gayrimenkuller, şubeler, inşaat hizmetleri ve araç filosu gibi özel gider kalemlerinin operasyonunu yönetiyor. Tüm gider kalemlerine ilişkin proaktif maliyet kontrolü sağlayan çözüm, bütünleşik bütçe yönetimi sayesinde talepten itibaren tedarik sürecinin her aşamasında bütçe kontrolü yapıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*