16 Kasım 2018

GittiGidiyor 40 Milyon Ziyaretçisini Teleperformance’a Emanet Etti

Gittigidiyor-teleperformance-eticaret-CRM-omnichannelGünümüzde e-ticaret deyince çok kanallı pazarlamayı çok kanallı müşteri hizmetleriyle birleştiren firmaların öne çıktığını ve müşteri bağlılığını geliştirerek satışlarını artırdığını görüyoruz. Teleperformance Türkiye, e-ticaretin güçlü isimlerinden GittiGidiyor’a müşteri ilişkileri ve kampanya yönetimi hizmetlerinin yanı sıra temel seviyede teknik destek  vererek günümüzün çok ekranlı stratejilerini destekliyor. Yanıltıcı işlem tespiti, ürün iade ve anlaşmazlık yönetimi desteği veren Teleperformance e-ticarette güven artırıcı çözümleriyle sektöre katkıda bulunuyor.

Çok kanallı müşteri yönetimi

15 yıllık deneyimi ile ayda yaklaşık 40 milyon ziyaretçiye hizmet veren ve 14 milyon kayıtlı müşterisi olan GittiGidiyor’un C2C, B2B ve B2C müşterilerine şikayet yönetimi ve kampanya yönetimi hizmetleri sunan ve aynı zamanda teknik destek veren Teleperformance Türkiye Genel Müdürü Engin Utkan, 36 yıllık global deneyimlerini Türkiye’deki iş ortaklarına aktarırken birçok değişkeni eş zamanlı yönettiklerini belirtti. Bunlara kargo ve teslimat işlemleri, üyelik ile puan işlemleri, ürün listeleme, satış araçlarına ek olarak telefon, e-posta, web formları, web chat, forum, şikayet siteleri ve mağaza abonelikleri gibi çok kanallı pazarlama çözümlerinin de dahil olduğunu söyleyen Utkan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Amacımız hem satışları artırarak Gittigidiyor’a daha fazla müşteri ulaşmasını sağlamak hem de müşteri memnuniyetini ve müşteri bağlılığını artırmak. Markalarda kalıcı büyüme ancak bu şekilde gerçekleşiyor. Teleperformance Grup 36 yıllık  deneyimi ve 190 binin üzerinde çalışanı ile 65 ülkede 160’tan fazla pazara çözüm sağlıyor. Şirketimiz 311 çağrı merkeziyle dünyanın önde gelen uluslararası firmalarının birbirinden çok farklı olan müşteri kitlelerine 75 dilde çözüm sağlıyor. Uluslararası deneyimizi Türkiye şartlarıyla birleştirerek en etkili çözümleri sunmak için çalışıyoruz.”

Sıfır risk

GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı ise Teleperformance Türkiye’den aldıkları hizmetler konusundaki memnuniyetlerini şu cümlelerle açıkladı:

“Türkiye’de herkesin e-ticaretin sunduğu avantajlardan  güvenle faydalanmasını amaçlıyoruz. Çok kanallı pazarlama stratejilerimizle sunduğumuz entegre çözümler ile 360 derece iletişim kurarak müşterilerimize ilham verici bir alışveriş deneyimi yaşatıyoruz. Hem ürün alınıp hem de satılabilen sitemizde ödemeleri yüzde 100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanılıyor. Bu nedenle müşteri memnuniyeti bizim için ek önem taşıyor. Bu açıdan Teleperformance Türkiye ile satış gücümüzü ve verimliliğimizi artırdığımız gibi müşteri yönetimi anlamında da ciddi bir esneklik sağladık.”

“Müşteri odaklı yaklaşımımızı pekiştiren hizmetlere yaptığımız yatırımlar bize yüksek müşteri memnuniyeti ve bağlılığı olarak geri dönüyor. Müşterilerimizin hizmetlerimizden memnun kalmaları ve doğru iletişim temeli üzerine kurulmuş bir alışveriş deneyimi yaşamaları bizim için en önemli konular. Teleperformance Türkiye’nin ihtiyaçlarımıza uygun çok kanallı müşteri çözümlerinden yararlanarak online alışverişi daha güvenli ve sorunsuz hale getiriyoruz.”Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*