10 Aralık 2018

GlaxoSmithKline Offline Satışları Arttırmak İçin Online Satış Verilerini Kullanacak

GlaxoSmithKline, offline satışlarını arttırabilmek ve en çok tercih edilen promosyonları belirleyebilmek için online satış trendlerini kullanacaklarını açıkladı.

AquaFresh ve Lucozade gibi markaları da bünyesinde barındıran GSK sağlık departmanı, geçen sene hizmete sokulan online direk satış sitesindeki verilerin mağazalardaki ürünlerinin konumlandırılması konusunda yardımcı olacağını iletti.

Eticaret Yöneticisi Paul Gurnell, kilo kaybı ilacı Alli ve nikotin tebdili NiQuitin gibi yüksek fiyatlı ürünlerin online satışlarının mağaza satışlarına oranla daha yüksek olduğunu belirtti.

Müşterilerin bu tarz ürünleri alabilmek için fazla bilgiye ihtiyaç duyduklarını ekleyen Gurnell, web sitelerinde ürünlerle ilgili her türlü detayın yer aldığını fakat mağazalarda aynı bilgi akışını sağlamanın kolay olmadığını da iletti.

Firma aynı zamanda ürün farkındalığı yaratabilmek adına web sitelerini sundukları dijital ve mobil uygulamalarla da entegre etmeyi planlıyor.

Online alışverişin hızla yükseldiği son yıllarda birçok şirket online ve offline işleri arasında köprü kurabilecek ve birbirine fayda sağlayacak birçok model test ediyor. GlaxoSmithKline‘ın online satış verilerini kullanarak offline işlerine fayda sağlamaya çalışacak olması bu modellere güzel bir örnek olacak gibi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*