11 Aralık 2018

GM ile İşbirliğine Giden RelayRides ABD Geneline Yayılıyor

Üyelerinin kendi arabalarını kullanmadıkları zamanlarda kiraya vermelerine olanak tanıyan araba paylaşım siteleri Avrupa’da başladıkları genişlemeye ABD’de devam ediyorlar.

Ülkemizde de örneklerine rastlamaya başladığımız bu tarz sitelerden biri olan RelayRides, 2010 yılı Haziran ayında kurulmuş, aradan 1 sene geçtikten hemen sonra da General Motors’un dikkatini çekerek bir işbirliği çalışması içerisine girmişti.

Araba paylaşım anlamında ABD’deki ilk örneklerden olan Boston merkezli RelayRides, genişleme anlamındaki ilk adımını San Francisco’ya gerçekleştirmişti.

Firma bu dönemde büyüme planlarından da bahsederken, gelecek adımları hakkında detaylı bilgi vermemekteydi.

RelayRides tarafından gelen yeni bir haber, araba paylaşım sektörünün hızına bir kez daha dikkat çekti.

RelayRides, tüm ABD genelinde hizmet sunmaya başlayacaklarını belirterek, şimdiye kadar yaptıkları araştırmalarla üyelerinin arabaları üzerinden aylık ortalama 250$ civari para kazandıklarını açıkladı.

Sadece Boston ve San Francisco’da hizmet verirken sistemlerine dahil araçlara kendi uygulamalarını yükleyerek, arabayı kiralamak isteyen kullanıcıların bu uygulamanın kilidini açarak kullanmasına olanak tanıyan RelayRides, yeni genişlemeleri ile beraber bu sistemi bir kenara bırakacaklarını, arabanın sahibinin kiralayanı görebilmesi adına anahtarı direk kiralayan kişilere vermelerinin sağlanacağını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*