10 Aralık 2018

GM Araba Paylaşım Sitesi RelayRides ile İşbirliğine Başlıyor

General Motors, tüketicilerin arabalarını kiralayabildikleri araba paylaşım sitesi RelayRides ile işbirliğine başlıyor.

Haziran 2010’da kurulan RelayRides, GM işbirliği ile firmanın OnStar sisteminden yararlanabilecek.

RelayRides, kısa bir süre önce haberini yaptığımız GetAround.com‘dan biraz daha farklı bir hizmet sunuyor. RelayRides satış temsilcileri, sitede yer almak isteyen her araca RelayRides programını kendileri yüklüyorlar.

General Motors, bu işbirliği ile GM sahiplerinin araçlarını OnStar hizmeti ve mobil takip olanakları ile kiralamalarına da olanak tanıyacak.

GM işbirliği ile RelayRides OnStar hizmeti kapsamında araçların kapılarının kilitlenmesi, motorun kontrolü ve aracın takibi gibi pekçok ek hizmet sunabilecek.

RelayRides, sitesi üzerinden gerçekleşen her kira işleminde %20 sigorta ve %15 komisyon alarak, geriye kalan %65’lik bedeli tüketicilere iletiyor. Siteden araç kiralayan kişi kaza yapsa bile, bu araç sahibinin sigortasını etkilemeden hallediliyor.

Tüketicilerin araçlarının kira bedeli ve kira saatlerini online olarak kendilerinin belirlediği araç kiralama sistemi RelayRides, şimdilik sadece San Francisco ve Boston’da hizmet sunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*