18 Kasım 2018

Gmail Promosyon E-postaları İçin Yeni Görünümü Test Ediyor

gmail yeni sekmeler
Google geçtiğimiz yaz Gmail üzerinde yaptığı değişik ile promosyon e-postalarını farklı bir sekmede göstermeye başlamıştı. Her ne kadar ilk etapta şirketler bu konuda e-posta açılma ve tıklanma oranlarının çok etkileneceğini düşünmeseler de yapılan araştırmalara göre Gmail’den açılan e-postaların geri dönüşümleri düşmeye başladığını gösteriyor.

Google bu konuda bir adım atmaya karar vermiş görünüyor. Hem kullanıcı tarafındaki deneyimi artırmak hem de şirketlerin geri dönüşümlerini artırmak için böyle bir adım atıyor.

Google’ın bloğunda yaptığı açıklamaya göre Gmail’in yeni sekmeleri artık daha çok görselden oluşacak. Promosyon maillerinin içinde şirketlerin çoğunlukla görsel kullandığını belirten Google, kullanıcıların sadece konu başlığını gördüklerini ve bu görselleri görmediklerini söylüyor. Yeni görünümde e-postalar görsel ağırlıklı olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Yukarıdaki fotoğrafta da Gmail’in promosyon sekmesinin yeni hali bunu gösteriyor.

Bu özellikle kullanıcılar promosyon sekmesine girdiklerinde, şirketlerden gelen e-postaları görsel olarak görebilecekler ve sayfayı aşağı doğru sürüklediklerinde e-postaların tamamını görebilecekler. Aslında incelendiğinde Gmail’in yeni sekmelerinin Pinterest benzeri bir görünüme geldiğini de söylemek mümkün.

Google bu özelliği şu an test aşamasında tuttuğunu belirtiyor. Bunun yanı sıra bu özellik istendiği takdirde kapatılabiliyor da. Gmail’in bu hamlesinin e-posta pazarlamadan yararlanan şirketleri nasıl etkileyeceğini ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Google’ın yazılım tekniklerini Facebook neredeyse birebir kendi sitesine uyguladı. Yine Twitter’ın yeni arayüzü de Google Plus’ın birebiri neredeyse. Büyük sosyal medya firmalarını daha çok sevindirecek bir haber olmuş 🙂

  2. Promosyon olarak filtreyi iyi yaparsak problem yok ama kibarlık bozulur biraz daha kaba görüntü oluşur gibi geliyor.

Fikrini söyle

*