20 Kasım 2018

Tişört Dikeyinde Yer Alan Online Alışveriş Sitesi Goboti Kapandı

Türk e-ticaretinin dikey tarafında yer alan ve önemli isimlerin yatırım yapmış olduğu online tasarım tişörtleri satan Goboti kapandığını duyurdu.

Ana sayfasına yerleştirdiği görselle takipçilerine ve tüketicilere veda mesajı veren Goboti’nin yayınladığı yazı şu şekilde:

“Bize bu işin yapılabileceğine inandıran, yeteneklerine çok inandığımız, büyük emeklerle oluşturdukları tasarımları bizimle paylaşan tüm tasarımcılara; Goboti yolculuğumuzda tişörtlerimizi giymiş, yazdıklarıyla bizim inancımızı da artıran, tanımaktan çok mutlu olduğumuz tüm Goboti severlere; gece gündüz demeden çalışan, bize her koşulda destek olan Goboti çalışanlarına ve iş ortaklarımıza çok teşekkür ederiz. Hoşçakalın!”

Markafoni kurucuları Sina Afra, Tolga Tatari ve Ahmet Emre Sarı’nın yanı sıra Yemeksepeti.com’un kurucusu Nevzat Aydın ve MyNet’in kurucusu Emre Kurttepeli‘nin aralarında yer aldığı önemli yatırımcıların bir araya gelerek kurduğu Tasera’nın ilk girişimi olan Goboti her güne özel çıkardığı tasarım tişörtler ile kendisine kısa zamanda hatırı sayılır bir kitle oluşturmuştu.

Goboti’nin neden kapandığı üzerine bir açıklamada bulunulmadı ancak son dönemlerde kapanan e-ticaret sitelerinin ortak problemi olarak nakit akışının darlığını ve hedeflenen sayıda satışa ulaşılamamış olmayı gösterebiliriz.

Dikey e-ticaretin yılı olacağı söylenen 2013 yılında ve öncesinde kapanan Türk e-ticaret şirketleri listesine baktığımızda Türkiye’de bazı modeller için hala zamana ihtiyaç duyulduğunu söylemek mümkün. Umarız Goboti çalışanları bir an önce yeni şirketlerde ya da kendi girişimlerinde yollarına devam ederler.

goboti-hoscakalinSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Gökhan Boyacı der ki:

  Web sayfasını duymadım ama kötü olmuş. Umarım firmada çalışan herkes hayallerinin peşinden gidebilir.

 2. Tişört tasarımı yapan bir kaç tane site vardı. Sonradan açılan goboti yatırımcılarının beklentisini karşılamıyor olabilir. kapanması zarar ettiği anlamına gelmez ama insanın aklına yatırımcıları tecrübeli para da var peki neden kapandı? sorusu akla gelmiyor değil.

 3. E ticaret sitelerinin de piyasada mağaza olarak ticaret yapan şirketlerin anlayışından bir farkı olmamalı.E ticaret siteleri çok fiyat kırıyor.Bu çok yanlış.

 4. hakan der ki:

  bence bu cinayetin suç aleti sekiz.com ve parmak izleri katilin acun ılıcalı olduğunu gösteriyor 😀

 5. Yıllardır e-ticaret yapıyorum. Böyle bir siteyi hiç duymadım bile.

 6. cosmo der ki:

  Mrb, daha açılışında hakkında yazılan yorumlara itibar edilseydi böyle olmayabilirdi…. örneğin tasarımcıya sadece 1 TL ihdas edilmesi, site tasarımındaki eksikler, tasarımcı irtibatında telefon numarası hanesinin bile olmaması …. aşağıdaki linkden aılışında yapılan yorumlar ne kadar haklı çıkıyor… “nakit akışı ve beklenen satışın olmamas”ı mazereti zaten bir sonuçtur, gerekçe değildir-bu beyanın altında maalesef yatırımcı titri olanların nasıl bir değerlendirme yaptıkları-girişimcinin değerlendirildiği ortamda nasıl oluyor….

  http://sosyalmedya.co/goboti-acildi/

 7. Fark yaratmak yerine hazır kanıtlanmış başarı hikayelerinin peşinden gidildiğinde bu tür problemler oluyor. Yeni bir proje bulup onu hayata geçirmek ise Türkiye şartlarında ancak melek yatırımcılar aracılığı ile olabiliyor. Şeytanında bir melek olduğunu unutmamak lazım 🙂

Fikrini söyle

*