14 Kasım 2018

GoDaddy ve Kiva Girişimcilere Mikrofinans Desteği İçin İşbirliği Yapıyor

ıfgeıağg

Dünyanın önde gelen girişimci odaklı teknoloji sağlayıcılarından GoDaddy, küresel bir sivil toplum kuruluşu olan Kiva ile işbirliği yaptı. Bu kapsamda GoDaddy çalışanları online kitle fonlaması platformu Kiva aracılığıyla dünya genelindeki girişimcileri destekleyecek. GoDaddy, süreci başlatmak için 4 bini aşkın çalışanına Kiva’da kullanmak üzere 25’er Dolarlık fon sağladı.

Girişimciler için süreğen mikrofinans desteği

GoDaddy ve Kiva işbirliğinin oldukça anlamlı olduğunu vurgulayan GoDaddy EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “GoDaddy olarak dünyanın dört bir yanındaki girişimcilere dijital varlıklarını oluşturmaları için destek veriyoruz. Kiva ile yaptığımız işbirliği de bunun bir uzantısı. GoDaddy çalışanlarının finansal hizmete erişimde zorluk yaşayan ülkelerdeki girişimcilerin iş kurmalarına, geliştirmelerine ve büyütmelerine yardımcı olmasını amaçlıyoruz. En ufak bir yardımın bile büyük fark yaratabileceğinin bilinciyle Kiva işbirliğimizle girişimcilerin yanındayız.”

Kiva.org fakirliği azaltmak için kredi verme yoluyla insanları birbirine bağlamak amacıyla kurulmuş olan dünyanın ilk ve en büyük kitle fonlaması platformu. 2005’ten bugüne, Kiva ve 1,3 milyon kredi verenden oluşan ve gün geçtikçe büyüyen küresel Kiva topluluğu, 80 ülkedeki 1,6 milyondan fazla girişimciye kitle fonlaması yoluyla 715 milyon $’dan fazla kredi sağlamdı ve %98’lik bir geri ödeme oranı elde etti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*