17 Kasım 2018

Godaddy’den Yunan Girişimcilere Kurtarma Paketi

g2

 

Yunan ekonomisinin zorlu bir süreçten geçtiği bu dönemde, alan adı kayıt ve hosting sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan GoDaddy, Yunanlı girişimcilerin barındırma hizmeti ile diğer aboneliklerini Temmuzdan itibaren ücretsiz yenileme kararı aldı. Yunanistan’da varlık gösteren işletmelerin yarısından fazlası 10’dan az çalışanı bulunan mikro işletmelerden, kalanların dörtte üçü ise KOBİ’lerden oluşuyor.

Manevi yükümlülük

GoDaddy EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Web sitesi ve dijital varlık işletmeler için sadece bir ön koşul değil; bir girişimci açısından bu aynı zamanda hayatta kalmak için de önemli bir kriter. GoDaddy olarak bankaların kapatılması nedeniyle ülkedeki müşterilerimizin varlıklarının da sona ermesini kabul edemezdik ve özellikle böylesine zorlu bir süreçte müşterilerimize yardım etmeyi manevi bir yükümlülük olarak görüyoruz. Bu dönemde otomatik yenileme talimatı olan tüm Yunan müşterilerimizin abonelik sürelerini, online varlıklarının sekteye uğramamasını garanti etmek ve işletme ve ailelerine destek olmalarına devam etmelerine yardımcı olmak amacıyla uzatacağız.”

GoDaddy sadece otomatik yenileme talimatı olan müşterilerin abonelik süreleri uzatıyor ve ücretsiz yenileme uygulaması ülkedeki müşterilerin işlem yapmasını engelleyen koşulların yerel otoriteler tarafından kaldırılmasına kadar devam edecek. GoDaddy’in kararı turizmin ülke ekonomisine katkısı göz önüne alındığında hayati önem taşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*