10 Aralık 2018

Godiva Çoklu Resimlerle Satışlarını Arttırdı

2007 yılında Ülker tarafından satın alınan dünyaca ünlü çikolata devi Godiva, web sitesinde ürünlerinin çoklu resimlerine yer vererek satışlarında iki haneli büyümeleri yakaladı.

Web sitesi üzerinden email toplayarak müşterilerine promosyon gönderimleri de yapan firma, ürünlerin farklı resimlerine web sitelerinde yer vermeye başladıktan sonra satışlardaki artışlarla fotoğraf bütçelerinin yatırım geri dönüşümünün de arttığını açıkladı.

Godiva Direk Pazarlama Başkan Yardımcısı Mahender Natan, hediye kutuları seçenekleri farklı resimler eklediklerini, farklı resim seçeneklerinin denenmesi ile resimlerin başarılarının ise Monetate isimli firma tarafından gerçekleştirildiğini belirtti.

Monetate, web sitelerine sitedeki içerik ve resimlerin kullanıcılar üzerindeki etkisini gösteren bir parametre ile hizmet sunuyor.

Yaptıkları testlerle fotoğraf bütçelerine ne kadar ayırmaları gerektiğinin ve resimlerin online satışlardaki öneminin de daha net anlaşıldığu Natan tarafından paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*