19 Aralık 2018

Sosyal Medya Seyahat Tavsiye Sitesi Gogobot’a 15 Milyon Dolarlık Yatırım

Tüketicilerin seyahat tavsiyelerini tanımadıkları kullanıcılar yerine aile, arkadaş ve güvendikleri kişilerden almalarının önemi üzerine kurulan sosyal medya seyahat tavsiye sitesi Gogobot, 15 milyon dolarlık yatırım aldı.

Redpoint Ventures, Battery Ventures ve son dönemde kurduğu Techcrunch‘tan kovulması ile adını sık sık duyduğumuz, aynı zamanda CrunchFund’ın da kurucularından Michael Arrington tarafından desteklenen yatırım ile, Gogobot’ın global yaygınlığını arttırmak için pazarlama ve işbirlikleri harcamalarını arttıracağı belirtildi.

Seyahatler kadar, seyahat planlamalarının da tüketicileri yormadan ve eğlenceli bir şekilde planlanabileceğini savunan Gogobot, kişilerin en yakınlarının, onlara en faydalı seyahat önerilerinde bulanabilecek kesim oldukları felsefesi ile kuruldu.

Kasım 2010’da kurulan Gogobot, kullanıcılarının seyahat resimlerini, ziyaret ettikleri lokasyonlardaki restaurant önerilerini ve görüntülerini paylaşmalarına olanak tanıyor.

Site kullanıcıları, site üzerinden arkadaşlarının resimlerini çektikleri yerleri harita üzerinde görüntüleyebiliyor, hatta diledikleri takdirde arkadaşlarının kaldıkları otele sayfa üzerinden rezervasyon yapabiliyorlar.

iPhone, iPod ve iPad uygulamalarını yeni yayına sokan sitenin kullanıcılarının bu güne kadar 2 milyon lokasyonu site üzerinde paylaştıkları da belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*