14 Kasım 2018

Google ABD’deki İlk Fiziki Mağazasını New York’ta Açabilir

google soho mağazası
Google tarafından henüz doğrulanmış bir bilgi bulunmasa da Crain’s NY’nin haberine göre Google ABD’deki ilk fiziki mağazasını açmaya hazırlanıyor.

New York, SoHo’da 740 metre karelik bir alanda fiziki mağazasını açmayı planlayan Google’ın bu mağazasının Apple’ın SoHo’da bulunan fiziki mağazasının yakınlarında olacağı belirtiliyor.

Google’ın fiziki tarafta yaptığı ilk atılımın bu olmadığı da zaten biliniyor. 2011 yılında Avustralya’nın Melbourne kentinde Andorid mağazasını açan Google, Avrupa’nın farklı bölgelerinde de fiziki mağazalara sahip.

Google’ın özellikle giyilebilir teknoloji alanında modüler telefonu ve Google Glass’ı çıkartmasının yanı sıra Chormebook Pixel’i de sunuyor olması fiziki tarafta, özellikle ABD pazarında daha aktif rol almak istemesinin nedenleri arasında gösterilebilir. Online satışların halen toplam perakende satışlarının ortalama olarak yüzde 10’luk bir bölümünü oluşturuyor olması da fiziki tarafta varlık gösteren şirketlerin daha aktif olabilmelerini sağlıyor.

Ancak bu durumun Google için nasıl bir etki yaratacağı henüz tahminlerden öteye gidemiyor. Google tarafından konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Özellikle Apple ile komşu olmaları fazlaca dikkat çekiyor.

Fikrini söyle

*