14 Kasım 2018

Google Adwords’ten Mobil Platformlar İçin Geliştirilmiş Kampanyalar

Google AdwordsGoogle’ın 2012’deki gelirlerinin %78’inin reklamlardan oluştuğunu göz önünde bulundurursak, Adwords’ün Google için ne kadar önemli olduğunu anlatmış oluruz ve tabi bunun yanında bu kanalın şirketler için çok önemli olduğundan da bahsetmek gerekir. Google Adwords’e 2012 yılında 118,5 milyon dolarlık bütçe ayıran Amazon, dünyada en çok Adwords kullanan ikinci şirket olmuştu.

Reklam gelirlerinin öneminin farkında olan Google, Adwords’ün yeni “Enhanced Campaings” yani Genişletilmiş Kampanyalar özelliğiyle kullanıcılara bir takım yenilikler sunuyor. Dün blogunda duyurduğu bu özellikle beraber Google, reklam kampanyalarına sadece pc ve laptop üzerinden değil mobil cihazlar üzerinden de erişilebilmesine olanak sağlıyor.

Teknolojinin yaygınlaşmasıyla beraber kullanıcıların kullandıkları cihaz sayıları da artış gösteriyor. Yapılan bir araştırmaya göre kullanıcıların %90’ının gün içinde birden çok cihaz kullandığı ve ekranlar arasında geçiş yaptığı gözlemlenmiş. Google’ın yaptığı bu yeni düzenlemenin de kullanıcıların gün içinde farklı ekranlar üzerinde çalışmalarından kaynaklandığını söyleyebiliriz.

Kullanıcılar bu özellikle beraber reklam kampanyalarını yönetmek için sadece pc ya da laptopa ihtiyaç duymayacaklar. Akıllı telefonlarından ya da tabletlerinin üzerinden de bu kampanyaları düzenleyip, diledikleri gibi yönetme imkanına da sahip olabilecekler. Böylelikle aynı reklam kampanyasını farklı ekranlardan yönetebilme şansı bulabilecek olan kullanıcılar diledikleri zaman, diledikleri reklama ulaşabilecekler.

Bu özellikler arasında “Teklif Ayarlamaları” ile reklamlarınızı tek bir kampanyada cihazlara, yere, günün saatine ve diğer bilgilere dayalı olarak yönetebileceksiniz. Bunun yanında “Geliştirilmiş Kampanyalar” ile tüm cihazlar üzerinde doğru reklam metnine, site bağlantısına, uygulamaya ve ya uzantıya sahip reklamlar gösterebileceksiniz. Yine bu sistem ile beraber Adwords kampanyalarının geri dönüşümü, uygulama indirme, yapılan arama sayıları gibi birçok farklı veriye ulaşılabilecek.

Google’ın Geliştirilmiş Kampanyaları, birkaç hafta içinde tüm reklam verenlere bir seçenek olarak sunulmaya başlanacak. Google, 2013 yılının ortalarına doğru da tüm reklam kampanyalarını “Geliştirilmiş Kampanyalara” dönüştürmeyi düşünüyor. Google’ın yeni sistemini tanıtan videoyu aşağıda izleyebilir ya da yeni sistem hakkında daha fazla bilgi için Google Blog’un Türkçe sayfasına göz atabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. en çok adwords bütçesi olan şirket hangisiymiş

Fikrini söyle

*