10 Aralık 2018

Google Alman Fırsat Sitesi DailyDeal’ı Satın Aldı

Google, 2 yıllık Alman Groupon rakibi start-up DailyDeal‘ı satın aldı.

Firmanın Google Offers hizmetini uluslararası sularda da yaygınlaştırmak için yaptığı düşünülen satınalım iki firma tarafından da doğrulanırken, finansal veriler henüz paylaşılmadı.

Google, bir süredir günlük fırsat hizmetlerini geliştirmek üzere çalışmalar içerisindeydi. İlk olarak Groupon’u satın almak isteyen Google’ın bu anlaşma talebi, firmanın halka arz gerçekleştirmeye karar vermesi üzerine sonuçlanamamıştı.

Ağustos ayında başka bir fırsat sitesi DealMap’i satın alan Google, ardından dijital kupon platformu Zave’i bünyesine katmış ve bir süre Google Offers’ın tanıtımını ana Google sayfasından gerçekleştirmişti.

Firmanın son fırsat sitesi atılımı olan DailyDeal’ın Aralık 2009’da kurulduğu, 200 çalışanı ile restaurantlar, seyahat lokasyonları, eğlence ve etkinlik mekanları ve mağazalar olmak üzere pekçok sektörde %90’a varan indirimler sunduğu belirtiliyor. Firma Almanya, Avusturya, İsviçre ve ABD’de toplamda 90 şehirde hizmet veriyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] tarafından Eylül ayında satın alınan Almanya merkezli fırsat sitesi DailyDeal kurucuları yepyeni bir start-upa yatırım […]

Fikrini söyle

*