16 Kasım 2018

Google Arama Sonuçlarına Veri Eklemeleri Yapıyor

Aslında bu özellik 1 aydır kullanımda fakat dünya çapında kullanılmaya başlanması ile Google’ın resmi blog sitesinde duyuruldu.

Google artık internet sitelerini tarayarak, format ve bilgi içerikli tabloları birbirlerinden ayırt edebiliyor. Öğrenebilen makine kodu kullanılan bu yöntemde, örneğin bir ürün aradığınızda, ürünün özellikleri ve detayları da arama sonuçlarında görüntülenebiliyor.

Knowledge Graph veri tabanını kullanan Google, bilgi içeriklerini birbirleri ile ilişkilendirip, hangi içeriğin gösterileceğini, hangisinin gösterilmeyeceğini veya ne kadar gösterileceğini belirleyebiliyor. Bu durumda e-ticaret siteleri, özellikle perakendeciler, ürünlerinin özelliklerini girerlerken Google’ın bunları nasıl algılayacağına daha çok dikkat etseler iyi olur. Zira doğrudan arama sonuçlarında özellikleri gösterilen ürünler, tüketicilerin daha çok dikkatini çekiyor. Google’ın konu hakkındaki blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz. Aşağıda da uygulamanın arama sonuçlarında nasıl göründüğü ile ilgili iki görseli paylaştık.

image01 image00Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*