14 Kasım 2018

Google Aynı Gün İçinde Teslimat Servisini Genişletiyor

google-ayni-gun-servis-uygulamasi
Arama motoru  Google, e-ticaret sektöründeki kolu Google Shopping Express’i genişletmeye devam ediyor. Geçen yıl piyasaya sunduğu  Google Same-Day Delivery ‘’adlı servisin beta sürümünü geçtiğimiz günlerde Bay Area’da (San Franscisco ve çevresi) halka tanıttı.

Tüketicilere, online sipariş erinin ardından sadece birkaç saat içinde istedikleri ürünü teslim alma garantisini veren uygulamanın aynı zamanda İOS ve Android’e uyumlu mobil aplikasyonları da mevcut. Uluslararası, bölgesel ve yerel anlaşmalı mağazalardan yapılan alışverişlerde kullanılabilecek uygulama, ilk defa deneyecekler için ilk 6 ayı ise ücretsiz. Henüz üyelik fiyatları hakkında bilgi vermeyen Google, üyelik istemeyen kullanıcılardan, alışveriş yaptıkları mağaza başına 4.99 dolar alacağını söyledi.

Geçtiğimiz Mart ayında test aşamasında olan uygulama, Bay Area’da yaşayan belli  kullanıcılara altı ay boyunca ücretsiz olarak bu hizmeti vermekteydi. Bu test aşamasında başarılı olan servis artık artık Bay Area’ya dahil olan San Fransisko, San Jose ve Peninsula’ya hizmet verebilecek.

Bölgesel olarak hizmet veren uygulama ile genel olarak günlük ve hızlı tüketim ürünlerinin satışı hedefleniyor. Google’ın bu hizmetteki rakipleri ise dünyaca ünlü Amazon ve eBay gibi büyük platformlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*