14 Aralık 2018

Google, Dijital Cüzdanıyla Uyumlu Bankamatik Kartını Duyurdu

google wallet kartı
Google bir süre önce kendi kredi kartını piyasa çıkartmayacağının sinyallerini vermişti; ancak geçtiğimiz günlerde şirket, Google Wallet bankamatik kartını basına tanıttı. Kredi kartından daha farklı bir kullanıma sahip olacak olan bu kart ile kullanıcılar MasterCard kullanan fiziki mağazalardan alışveriş yapabilecekler.

Bu kartla alışveriş yapıldığında kullanıcının Google Cüzdan’daki hesabındaki bakiyesi üzerinden alışveriş tutarı düşecek. Bunun yanı sıra kullanıcılar bu hesap üzerindeki paralarını ATM’ler üzerinden de çekebilecekler.

Google bu kartın kullanımında büyük bir kesime ulaşmayı hedeflemiyor. Google hesabı üzerinden birbirine para transferi yapan ve bu parayı banka hesabına yatmadan önce kullanmak isteyen kullanıcılar şirketin öncelikli hedef kitlesi arasında yer alıyor. Kullanıcının Google hesabına para yattığı anda, kullanıcının banka hesabına para yatmamış olsa da bu kart ile alışveriş yapılabilecek diye özetleyebiliriz.

Google bankamatik kartı için aylık ya da yıllık bir ücret almayacağını da belirtiyor. Böylelikle kullanıcılar ekstra bir maliyet gerektirmediği için bu kartı kullanmak isteyebilirler.

Bu kart şimdilik sadece ABD’de kullanıma açılmış durumda ve kullanıcılar Google kartlarını Google Wallet’ın Android uygulaması üzerinden ya da Google Wallet hesaplarıyla sipariş edebiliyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*