16 Kasım 2018

Google, Arama Tarafındaki Çalışanları Ödeme Tarafına Kaydırıyor

google
Arama motoru ve online reklamlar söz konusu olduğunda ilk akla gelen mecra olan Google, e-ticaret ve mobil ödemeler konusunda çalışmalarını artırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Google Wallet’ın kullanım alanını genişletmek için dijital cüzdan uygulamasını Andorid cihazlarla uyumlu haline getiren şirket, arama tarafındaki çalışanlarının bir kısmını ödeme sistemi tarafına geçirdiğini duyurdu.

Alternatif ödeme sistemlerinin konuşulduğu Money 2020 konferansında Google Payments’tan Ariel Bardin, Adwords aramaları ve reklam ürünleri tarafında bulunan personelin bir kısmının ödeme sistemleri üzerindeki projelere kaydırıldığını söyledi.

Google’ın ödeme sistemleri tarafındaki bu hamlesinin en büyük nedeni bu taraftaki rekabetin oldukça kızışmış olması diyebiliriz. Appel, PayPal, eBay’in bu alandaki ciddi yatırımları bulunuyor ve Google da bu pastadan pay alabilmek için çalışmalarını artırmışa benziyor.

Tabii ki Google Wallet’ın kullanımının düşük olması nedeniyle Google’ın Android’e uyumlu dijital cüzdan hamlesinden sonra neler yapacağı da merakla bekleniyor.

Online ödeme sistemleri pazarına bakıldığında PayPal’ın bu rekabeti oldukça kızıştırdığını söyleyebilir. Geçtiğmiz ay test kullanımına açtığı PayPal Beacon ve bu hafta içinde tanıttığı yeni QR kodlu ödeme uygulamasıyla fiziksel mağazalardaki PayPal kullanımını artıracak olan şirketin karşısına Google’ın nasıl çıkacağı da başka bir merak konusu.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Engin der ki:

    google yıllardır neden önem vermez ödeme işine hiç anlamamışımdır zaten geç kaldılar bile

Fikrini söyle

*