19 Kasım 2018

Google Cirosunda %21 Artış

Google, 2012 ikinci çeyrek verilerini paylaştı.

Geçtiğimiz senenin aynı çeyreğine kıyasla cirosunda %21’lik artış olduğunu açıklayan arama devi, 2012 ikinci çeyrek ciro rakamını 10.96 milyar dolar olarak açıkladı.

Tıklama başına maliyetlerde 2011’in ilk çeyreğine kıyasla %16’lık bir azalma olduğunu da paylaşan Google, bu rakamın 2012’nin ilk çeyrek rakamından ise %1 aşağıda olduğunu açıkladı.

Haziran 30’da sona eren 2012’nin ikinci çeyreğinde Google tarafından paylaşıldığığına göre, paralı tıklamalarda ise %42 artış gözlemlendi.

Google, ABD dışındaki cirosunun toplam cirosunun %54’üne denk geldiğini belirtirken, ABD dışından helen ciro 5.96 milyar dollar olarak açıklandı.

Motorola’nın satın alımı ve Nexus 7’nin piyasaya sürülümü gibi heyecanlı girişimlerin yaşandığı 2012’nin ikinci çeyreğine ait verilerden oldukça hoşnut kaldıklarını açıklayan Google CEO’su Larry Page, %21’lik ciro artışı ile oldukça başarılı bir çeyreği geride bıraktıklarının ortaya konulduğunu açıkladı.

Motorola kazancının Google’ın ikinci çeyrek satışlarının %10’una denk geldiği firma tarafından açıklanırken, YouTube’un 7.54 milyar dolarlık ciroya ulaştığı belirtildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. hakan der ki:

    ama ne google imiş yahu… biz sitelerimizde yıllık 10 li,raya reklam almazken adamlar googleda tık başı 10 lira veriyor…

Fikrini söyle

*